همه چیز درباره کمپانی دوچرخه سازی ترک (TREK)

شرکت دوچرخه سازی ترک - TREK

همه چیز درباره کمپانی دوچرخه سازی ترک (TREK)

تاریخچه شرکت دوچرخه سازی ترک (trek)

 

1975-1979 : سال های اولیه کمپانی دوچرخه سازی ترک

در دسامبر 1975، دیک برک و بیویل هاگ کمپانی ترک را به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت  Roth Corporation، یک توزیع کننده لوازم خانگی مستقر در میلواکی تأسیس کردند. در اوایل سال 1976، ترک توسط 5 نفر شروع به تولید قاب‌های توری فولادی در واترلو، ویسکانسین کرد، و هدف آن بازار متوسط ​​تا سطح بالایی بود که سال ها تحت سلطه مدل‌های ژاپنی و ایتالیایی قرار داشت. شرکت دوچرخه سازی Trek در سال اول نزدیک به 900 قاب دستی سفارشی ساخت که هر کدام کمتر از 200 دلار فروخته شد. در سال 1977، فروشگاه دوچرخه پن (Penn) در ریچفیلد، مینه سوتا به اولین فروشگاه خرده فروشی ترک در جهان تبدیل شد. در عرض سه سال، فروش ترک به 2,000,000 دلار رسید.

 

اولین سال های شرکت دوچرخه سازی ترک

 

1980-1984 : زمانی که ترک (Trek Bicycle) تبدیل به یک تجارت شد

فروش ترک در اواخر دهه 1970 بدون ظرفیت تولید اضافی، افزایش یافت. تنها در عرض چند سال ترک از تأسیسات تولیدی “Red Barn” که بزرگترین تولید کننده فرش بود، پیشی گرفت. با درک نیاز به توسعه، در سال 1980 ترک، دفتر مرکزی خود را به مساحت 26000 فوت مربع (2400 متر) در حومه واترلو راه اندازی کرد. دیک برک، یکی از بنیانگذاران شرکت، در مصاحبه‌ای بیان کرد که پس از راه اندازی این دفتر ما تبدیل به یک تجارت شدیم.

ترک پس از راه اندازی این دفتر و شرکت توانست تولیدات دوچرخه خود را گسترش دهد و دوچرخه های مونتاژ شده کامل خود را روانه بازار کرد. در سال 1981، ترک با معرفی خط “Pro – حرفه‌ای” شامل مدل های 750 و 950، وارد بازار دوچرخه های مسابقه ای جاده شد و در سال 1983، Trek اولین دوچرخه کوهستان خود را به نام 850 ساخت. در سال 1984، Trek تجارت لوازم جانبی دوچرخه خود را آغاز کرد.

 

شاید علاقه مند باشید: جاینت، بزرگترین تولیدکننده دوچرخه در جهان!

 

1985-1991 : مرز فناوری

ترک در سال 1985، با دریافت فناری از شرکت های هوا فضا (و شرکت‌های دوچرخه‌سواری مانند آلن و ویتوس)، اولین قاب دوچرخه آلومینیومی خود را به نام 2000 معرفی کرد. استفاده از فناوری آلومینیوم برای ترک یک چالش بسیار سخت بود بنابراین قاب های فولادی را به صورت دستی لحیم کاری می کردند. زمانی که ترک تلاش می کرد تا راهی برای استفاده از آلومینیوم به صورت غیر دستی و در محیط صنعتی را پیدا کند، تولید متوقف شد.

یک سال بعد، ترک موفق شد مدل 2000 را با بدنه کربن 3 لوله بازسازی کند و به نام مدل 2500 وارد بازار کند. بدین ترتیب تلاش ترک برای تولید فیبر کربن آغاز شد. در همان سال، ترک برای همگامی با فروش در حال رشد خود، 75000 فوت مربع (7000 متر) فضای تولیدی دیگر را به دفتر مرکزی خود در واترلو اضافه کرد. در سال 1988، “Trek Wear”  را معرفی کرد که نشانه ورود این شرکت به تجارت پوشاک دوچرخه سواری بود.

یک سال بعد، توانست وارد بازارهای خارجی شود و دفاتر تابعه خود را در بریتانیا و آلمان افتتاح کند. در همان سال، دوچرخه‌های جاز خود را معرفی کرد. مجموعه‌ای از دوچرخه‌های سطح ابتدایی و بچه‌گانه که توسط ترک طراحی اما در تایوان تولید می‌شد. تولید دوچرخه جاز در سال 1993 متوقف شد.

 

کارخانه شرکت دوچرخه سازی ترک

 

سال 1989 سال مهمی برای Trek بود. او در این سال از اولین قاب فیبر کربنی قالب‌گیری شده خود به نام Trek 5000 رونمایی کرد. مجموعه فریم 5000 (قاب کربن مونوکوک به اضافه چنگال آلومینیومی چسبیده) وزن تبلیغی 3.3 پوند (1.5 کیلوگرم) داشت. مدل 5000 که توسط Trek طراحی شده بود، اما توسط برنت تریمبل، یک تولید کننده خارجی ساخته شد. این مدل به اندازه ای مشکلات کیفی داشت که تنها پس از یک سال، تولید آن متوقف شد اما تجربه های گرفته شده از مدل 5000 در هدایت ترک برای توسعه قابلیت‌های تولید کربن خود در سال‌های آینده مؤثر واقع شد.

در سال 1990، ترک دسته جدیدی از دوچرخه را توسعه داد که ویژگی های راحتی یک دوچرخه کوهستان را با دوچرخه سواری سریع یک دوچرخه جاده ترکیب می کرد. MultiTrack اولین خط دوچرخه های هیبریدی ترک متولد شد. در همان سال، ترک اولین سری از دوچرخه های بچه گانه خود را نیز معرفی کرد. در سال 1991، اولین فروشگاه خرده فروشی متعلق به شرکت خود را در نزدیکی مدیسون، ویسکانسین افتتاح کرد. علاوه بر نمایش مجموعه کاملی از محصولات ، این فروشگاه به عنوان یک مرکز آموزش فروش عملی برای کارکنان دفتر مرکزی که فاقد تجربه خرده فروشی بودند، استفاده شد. این فروشگاه همچنین یک خروجی برای ترک فراهم کرد تا ایده های تجاری و بازاریابی را قبل از گسترش آن ها به شبکه فروشندگان مستقل دوچرخه خود آزمایش کند.

 

حتما بخوانید: راهنمای انتخاب لاستیک دوچرخه کوهستان

 

1992-1996: اکتساب

در اوایل دهه 1990، مدیر فناوری ترک، باب رید، در یک نمایشگاه تجاری صنعت هوافضا در سالت لیک سیتی، یوتا شرکت کرد و در نهایت با یک شرکت ابزارسازی قالب بسته به نام Radius Engineering  ملاقات کرد. آن بازدید رید را متقاعد کرد که موفقیت آتی ترک به ساخت قاب هایی از فیبر کربن بستگی دارد، ماده ای که او تصور می کرد می تواند برای ساخت قاب های سبک و قوی استفاده شود. پس از گذراندن دوران پر دردسر 5000، سرمایه گذاری زیادی روی قابلیت های تولید فیبر کربن داخلی انجام داده بودند. در سال 1992، اولین دوچرخه‌های خود را با قاب تمام کربن 5500 و 5200 که از فناوری OCLV استفاده می کردند، رونمایی کرد.

OCLV  مخفف “Optimum Compaction, Low Void” است و به فرآیند اختصاصی ترک برای ایجاد ساختارهای کربنی فراتر از استانداردهای هوافضا اشاره دارد. با وزن تنها 2.44 پوند (1.11 کیلوگرم)، فریم 5500 سبک ترین قاب جاده‌ای تولیدی در جهان بود. به همین دلیل ترک تصمیم گرفت برای پیشرفت و تولید بیشتر این فناوری، دفتر مرکزی واترلو خود را دوباره به 140000 فوت مربع (13000 متر مربع) گسترش دهد.

سال 1992 ترک اولین دوچرخه کوهستانی خود را با سیستم تعلیق کامل T3C که در سری 9000 استفاده کرده بود، معرفی کرد.

 

تنه و دوشاخ دوچرخه ترک

 

در سال 1993 اولین قاب دوچرخه کوهستانی OCLV Carbon خود، 9800 و 9900 را معرفی کرد که با وزن 2.84 پوند (1.29 کیلوگرم) سبک ترین قاب دوچرخه کوهستان تولید شده در جهان بود.

در سال 1993 دوچرخه های کوهستانی گری فیشر را خریداری کرد که به نام گری فیشر، یکی از مخترعان دوچرخه کوهستان و یکی از محبوب ترین نام ها در دوچرخه سواری آفرود، نامگذاری شده است. فیشر Gary Fisher Mountain Bikes را در سال 1983 تأسیس کرد و شرکت خود را در سال 1991 به شرکت Anlen تایوان فروخت و همچنان به عنوان رئیس باقی ماند. در سال 1992، هووی کوهن، که قبلاً دوچرخه‌های نیشیکی، آزوکی و کوواهارا وارد کرده بود، به گری فیشر با نام تجاری خود کمک کرد. 18 ماه بعد برای خرید فیشر توسط ترک واسطه شد.

در سال 1994، ترک با معرفی Trek Fitness Exercycles وارد عرصه رو ​​به رشد تناسب اندام خانگی شد. در سال 1996 خط Exercycle را متوقف کرد و بخش تناسب اندام خود را به یک شرکت مستقل تبدیل کرد که به Vision Fitness تغییر نام داد.

در سال 1995، ترک دوچرخه Y خود را با سیستم تعلیق کامل معرفی کرد که از طراحی سنتی دوچرخه خارج شد. دوچرخه Y فروش خوبی داشت و برنده “جایزه طراحی و مهندسی برجسته” از مجله Popular Mechanics شد.

همچنین در سال 1995، به منظور تنوع بخشیدن به محصولات و به دست آوردن سهم بازار، حرکات تجاری زیادی انجام داد و  Klein Bicycles، سازنده دوچرخه‌های با قاب آلومینیومی ممتاز، و همچنین  Bontrager Cycles و Santa Cruz  را خریداری کرد. همچنین با گرگ لموند، قهرمان 3 فصل تور دو فرانس و اولین آمریکایی که برنده تور شد، یک قرارداد طولانی مدت امضا کرد. ترک یک مرکز مونتاژ پیشرفته را در Whitewater برای طراحی، ساخت و توزیع دوچرخه های مسابقه ای LeMond. 1995 در ویسکانسین افتتاح کرد.

 

بدنه دوچرخه ترک

 

1997-2005 : آرمسترانگ و گسترش بیشتر

در سال 1997، ترک به لنس آرمسترانگ قهرمان سابق مسابقات جاده‌ای جهان با تیم دوچرخه‌سواری حرفه‌ای ایالات متحده کمک کرد. آرمسترانگ اولین تور دو فرانس خود را در سال 1999 با یک Trek 5500 برنده شد و اولین آمریکایی شد که برنده تور در یک تیم آمریکایی سوار بر دوچرخه ساخت آمریکایی شد. آرمسترانگ در هفت دوره پیاپی برنده‌ی تورهای فرانسه شد که همه آن‌ها با دوچرخه‌های Trek بود به غیر از چند مرحله آزمایشی اولیه که سوار بر دوچرخه Litespeed  بود. در سال 2012، پس از اینکه آرمسترانگ قوانین ضد دوپینگ را نقض کرد، تمام پیروزی هایش در تور از دست رفت.

در سال 1998، ترک گروه مفاهیم پیشرفته خود (ACG) را تأسیس کرد، مجموعه ای از مهندسان و تکنسین ها که به توسعه فناوری در زمینه دوچرخه می پرداختند. این گروه شاید بیشتر به خاطر تعدادی از محصولات معرفی و استفاده شده توسط لنس آرمسترانگ در طول پیروزی های تاریخی تور دو فرانس، از جمله Trek Madone اصلی (2003) شناخته شد.

در همان سال، اولین مرکز تولید اروپایی خود، یک کارخانه مونتاژ تنه و دوشاخ را در کارلو، ایرلند افتتاح کرد. تاسیسات کارلو تا اواخر سال 2004 ادامه داشت و پس از آن  Trek تولیدات اروپایی خود را به یک کارخانه تولیدی در هارتماندورف آلمان منتقل کرد.

ترک برای پاسخ به نیازهای منحصر به فرد دوچرخه سواران زن در سال 2000، دوچرخه و لوازم جانبی با طراحی خاص زنان (WSD) را معرفی کرد. محصولات WSD به گونه ای طراحی شده اند که برای سوارکاران زن مناسب باشند و دارای اندازه و تناسب مناسب خانم ها باشند. در اکتبر 2001، یک برنامه دوچرخه سفارشی به نام Project One را معرفی کرد که به مشتریان این فرصت را می داد تا با انتخاب طرح رنگ دوچرخه و ترکیب اجزا، خرید دوچرخه خود را انجام دهند و سفارشی کنند.

 

دفتر مرکزی ترک

 

Trek به امید گسترش بخش جدیدی از بازار، Trek Travel  را در دسامبر 2002 معرفی کرد، که یک ارائه دهنده تعطیلات دوچرخه سواری لوکس در اروپا و آمریکای شمالی بود. این شرکت تا ژانویه 2007 به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت Trek Bicycle فعالیت می کرد، زمانی که Trek از منافع خود در این شرکت منصرف شد.

در سال 2003، Trek، Villiger، یک شرکت سوئیسی دوچرخه، و  Diamant، قدیمی ترین شرکت دوچرخه در آلمان را خریداری کرد. این خرید به Trek جایگاهی در بازار دوچرخه‌های تفریحی بخش مهمی در اروپا را داد. به عنوان بخشی از این خرید، Trek  مالکیت کارخانه تولید Villiger-Diamant  در هارتمانسدورف آلمان را به عهده گرفت. گسترش جهانی Trek در سال 2005 ادامه یافت، زمانی که Trek با افتتاح دو فروشگاه در پکن و امضای قرارداد با 20 توزیع کننده چینی به بازار چین راه یافت.

برای سومین بار در تاریخ ، در سال 2005 Trek مجدداً دفتر مرکزی خود را در واترلو گسترش داد و 43000 فوت مربع (4000 متر) دیگر را به بخش های مهندسی، تحقیق و توسعه و بازاریابی در حال رشد خود اضافه کرد. به عنوان بخشی از توسعه، این دفتر مرکزی شامل یک نمایشگاه آتریوم برای نمایش تعدادی از دوچرخه های تاریخی مهم از خانواده برندهای Trek بود، از جمله یکی از اولین دوچرخه های کوهستانی که توسط گری فیشر ساخته شد و هفت دوچرخه که لنس در طول تور دو فرانس تاریخی خود استفاده کرد.

 

دوچرخه حرفه‌ای ترک

 

2006–اکنون

در سال 2008، پس از سال ها حمایت پشت صحنه از اتحادیه دوچرخه سواران آمریکایی، این شرکت، کمپین حمایت از دوچرخه 1 World 2 Wheels خود را در کنوانسیون سالانه فروشندگان Trek World  خود در مدیسون، ویسکانسین اعلام کرد. محور اصلی 1 World 2 Wheels ابتکار «Go By Bike» آن است که از آمریکایی‌ها می‌خواهد به جای رانندگی با اتومبیل خود برای سفرهای دو مایلی (3 کیلومتری) یا کمتر، دوچرخه‌های خود را سوار شوند. همچنین مبلغ 1,000,000 دلار را برای کمک به برنامه “جامعه دوستانه دوچرخه” لیگ دوچرخه سواران آمریکایی متعهد شد و 600000 دلار را به علت ارائه خدمات انجمن بین المللی دوچرخه سواری کوهستان (IMBA) اهدا کرد. در 6 ژانویه 2014، ترک اعلام کرد که شرکت Electra Bicycle را خریداری کرده است.

در سال 2009، سری Trek Women Triathlon را ایجاد کرد. 2011، از سه سری مسابقات سه‌گانه زنان حمایت کرد. سری Trek Women Triathlon، سری Danskin و سری Iron Girl.

از فصل 2014، Trek  اسپانسر اصلی تیم دوچرخه‌سواری Pro Tour Trek Factory Racing شد، که در ادامه حمایت مالی دوچرخه از تیم RadioShack و حمایت مشترک از تیم Leopard-Trek بود.

در سال 2017، به برندگان مرد و زن مسابقه جام جهانی Cyclocross که در مقر آنها در واترلو، ویسکانسین میزبانی شد، جایزه مساوی پرداخت کرد که «اولین بار در تاریخ ورزش بود که زنان به اندازه حقوق مردان برای مسابقه دادن در همان مسیر در سطح جام جهانی، دریافت می‌کردند..”

در سال 2021، ترک از انتشار مدل حرفه ای خود Madone خبر داد.

 

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]