حقایق شگفت انگیز دوچرخه سواری

دوچرخه

حقایق شگفت انگیز دوچرخه سواری

در این نوشته می خواهیم شمارا شگفت زده کنیم و حقایقی جالب در مورد دوچرخه و دوچرخه سواری به شما بگوییم. جالب است بدانید که دوچرخه های مدرن زیاد هم نسبت به ۱۰۰ سال پیش تفاوتی نکرده اند، ولی در این بین چیز های عجیب و غریبی هم هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

قبل از سال ۱۸۴۰ میلادی دوچرخه ها قامه نداشتند تا اینکه فردی بنام مک میلان اولین دوچرخه ی مدرن را ساخت که همچنین شامل طوقه های آهنی هم بود ولی این دوچرخه موفق نبود.
رشد دوچرخه ها با شروع انقلاب اتومبیل ها با کاهش روبه رو شد چون دیگر دوچرخه سواری خطرناک تر می شد. واقعا چه کسی فکرش را می کرد؟!! قبل از اینکه دوچرخه های ایمن امروزی را داشته باشیم و قبل از اختراع چرخ دنده ها،قامه و پدال ها بر روی چرخ جلویی قرار داشتند و برای افزایش سرعت،چرخ های جلویی تا ۱۶۴ اینچ پهن تر شدند.
طولانی ترین دوچرخه ی چند نفری دنیا بالای ۲۰ متر داشت و ۳۵ نفر می توانستند سوار آن شوند.این دوچرخه در تاریخچه ی ایده های مسخره ثبت شده است. در دنیا یک بیلیون دوچرخه وجود دارد، تقریبا چیزی بیشتر از ۲ برابر تعداد اتومبیل ها.هر ساله ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دوچرخه ی جدید وارد بازار ها می شود.
شما می توانید ۱۵ دوچرخه را در فضایی که یک ماشین می گیرد،پارک کنید. ۲۵%مسافت های طی شده در ۲ کیلومتری خانه اند،۵۰% هم زیر ۵ کیلومتری خانه اند،که بهترین مسافت برای دوچرخه سواری است و بالای ۹۰% هم زیر ۱۵ کیلومتر هستند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری و کاهش خطر حمله قلبی

دوچرخه سواری به مدت ۳ ساعت یا ۳۰ کیلومتر در هر هفته، ریسک حمله ی قلبی و سکته را نصف می کند. پر سرعت ترین دوچرخه سوار یک آمریکایی به نام جان هوارد بود که با دوچرخه اش با سرعتی نزدیک به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت با فشار هوای یک اتومبیل خاص، سواری کرد. البته او از این کار جان سالم به در برد تا داستانش را برای بقیه تعریف کند.
در مقایسه با اتومبیل،

  • یک مسافت ۱۶ کیلومتری در روز می تواند برای یک دوچرخه سوار چیزی در حدود ۴۰ هزار تومان پس انداز کند.
  • داشتن یک دوچرخه، سالانه ۲۰ برابر کمتر از داشتن یک اتومبیل هزینه دارد.
  • دوچرخه مفید ترین وسیله ی نقلیه ی شناخته شده است.
  • یک انسان بر روی یک دوچرخه بسیار کارآمد تر است نسبت به زمانی که از دیگر وسایل نقلیه استفاده می کند.

تحقیقات نشان داده اند که سه برابر کردن تعداد دوچرخه سواران در خیابان ها موجب نصف شدن تصادف با دوچرخه ها می شود. پس بیایید دوچرخه های بیشتری را وارد خیابان ها کنیم تا برای همه ی ما ایمن تر باشد و تازه هوا را هم آلوده نمی کنیم و به تمیزی هوا کمک شایان توجهی خواهیم کرد.

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید