اسکوتر کودک و بزرگسال چه کاربردها و مزایایی دارد؟

scooter

اسکوتر کودک و بزرگسال چه کاربردها و مزایایی دارد؟

ورزش و تفریح حق همه است!! مطالعه این نوشتار به همه کسانی که تفریحات سالم ورزشی را دنبال می‌کنند توصیه می‌شود. با ما همراه باشید با مزایا و کاربردهای اسکوتر کودک و بزرگسال.

اسکوتر کودک و بزرگسال از سری محصولات ورزشی و تفریحی است که پیش از این، تنها برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در سال‌های اخیر با استقبال کم‌نظیر بزرگترها هم روبرو شده است!

قسمت‌های اصلی تشکیل دهنده اسکوترهای معمولی، شامل چرخ، صفحه و دسته است. اما در مدل‌های پیشرفته بخش‌های دیگر از جمله تکنولوژی‌های هوشمند نیز به‌کار رفته است.

انواع ساده و برقی این محصول، بخاطر تفاوت‌های اساسی که با یکدیگر دارند، برای راضی کردن سلیقه‌های مختلف کفایت می‌کنند. این محصولات قابلیت طی نمودن مسافت‌های تا چند کیلومتری را با استفاده از شارژ باتری دارد. مزیتی که  باعث می‌شود تا این محصولات غیر از جنبه‌های کاربردی، در برخی موارد حتی به رقیب سالمی برای وسایل نقلیه نیز تبدیل شوند!

اگر مایلید درباره انواع اسکوتر، کاربردها و تفات‌های آنها بیشتر بدانید، مطلب زیر را با ما بخوانید.

 

اسکوتر چیست و در چه سنینی کاربرد دارد؟

اسکوتر وسیله‌ای ورزشی تفریحی با داشتن سطحی برای قرار گرفتن پاها و چرخ‌هایی برای حرکت است که از ساده‌ترین وسایل نقلیه بی‌موتور محسوب می‌شود.

اسکوتر، با حرکت ساده و آشکاری که دارد، لذتی در خود پنهان کرده که کوچک و بزرگ را به خود جلب می‌کند.

این روزها، فرهنگ قدیمی که بازی را مختص کودکان می‌دانست عوض شده و برای بزرگترها هم حق تفریح قائل هستند. اگر این وسیله را به چشم موردی ورزشی نگاه کنیم، متوجه مزیت‌های کاربرد آن شده و بهتر و بیشتر از آن استفاده خواهیم کرد.

نرمی و سهولت حرکت با اسکوتر به‌حدی است که همه مایلند آن را تجربه کنند. همین موضوع هم باعث ابداع اسکوتر کودک و بزرگسال شده است. در ادامه مطلب به تشریح انواع اسکوتر پرداخته و مزایای کاربرد آن را با هم مرور می‌کنیم. با ما همراه بمانید.

 

اسکوتر

انواع اسکوتر:

اسکوترها هم، مانند هر وسیله ورزشی و تفریحی دیگر دارای انواع گوناگونی هستند. از زمان ابداع آنها تا به حال، مدل‌های مختلف و متنوعی از آنها تولید شده است. با گذشت زمان و فراهم شدن موقعیت‌های بهتر برای کاربرد آنها، اسکوتر کودک و بزرگسال پیشرفت زیادی کرده است. اکنون این وسیله از شکل ساده و ابتدایی به مدل‌های پیشرفته و حتی مجهز به تکنولوژی هوشمند تغییر ماهیت داده است.

با این وجود، همه انواع این وسیله تفریحی را می‌توان در ۳ گروه زیر دسته‌بندی نمود:

اسکوتر ساده یا کلاسیک دسته دار، اسکوتر برقی نسل جدید بدون دسته و اسکوتر برقی نسل قدیم دسته دار

مدل‌های جدید بنام‌های شارژی یا اسمارت هم معرفی می‌شوند. البته بیشترین تفاوت در این مدل‌ها، مربوط به برقی یا ساده بودن آنها و نیز داشتن دسته یا نداشتن آن می‌شود. با این حال، تفاوت‌هایی در جزئیات، این مدل‌ها  را از هم متمایز می‌کند. در بخش بعدی به تشریح هر یک از این انواع پرداخته و مزایا و معایب احتمالی آنها را توضیح می‌دهیم.

 

  • اسکوتر ساده یا کلاسیک دسته دار

به‌جرات می‌توان گفت قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین مدل اسکوتر، همین نمونه است. همه ما تا به‌حال کودکان را در حال بازی با این مدل اسکوتر کودک دیده‌ایم. اینها در واقع نسل امروزی اسباب بازی‌های قدیمی هستند که کودکان نسل گذشته با آن تفریح می‌کردند.

اما این روزها همه چیز عوض شده و نمونه‌های مدرن‌تری از همه چیز، از جمله اسباب بازی‌ها به‌وجود آمده است. اسکوترهای ساده امروزی هم، ضمن شباهت‌هایی با نمونه‌های قدیمی، با ساختاری کاملا مدرن و جدید ساخته می‌شوند. در این نمونه‌ها، اجزای اصلی شامل صفحه، دسته  و ۲ یا ۳ چرخ‌ زیرین هستند. این اسکوترها، با نیروی پا حرکت می‌کنند و جهت حرکت آنها با دسته مشخص می‌شود. کاربرد آسان و راحت این نوع اسکوتر باعث شده تا همه بتوانند به‌آسانی از آن استفاده کنند. انواع اسکوتر کودک و بزرگسال نمونه‌های متنوعی با قیمت مناسب دارد که با بیشترین استقبال از طرف مشتریان روبرو شده است.

اسکوتر کلاسیک
اسکوتر فلامینگو مدل 9031
  • اسکوتر برقی نسل قدیم دسته دار

در میان مدل‌های کلاسیک، نمونه‌های برقی هم تولید شده که شارژ می‌شوند. برخی انواع اسکوترهای شارژی، با تکنولوژی هوشمند ساپورت شده و با نام‌های مختلفی شناخته می‌شوند. اما اصلی‌ترین مشخصه مشترک همه آنها همین مورد برقی و شارژی بودن آنهاست. در انواع هوشمند اسکوتر، قابلیت‌هایی برای نمایش زمان و میزان باتری مصرفی و شارژ باقیمانده نیز تعبیه شده است. هم‌چنین برخی انواع اسمارت این وسیله درجه دمای هوا را به نمایش می‌گذارند.

 

اسکوتر برقی دسته دار
اسکوتر برقی دسته دار
  • اسکوتر برقی نسل جدید بدون دسته

یک نمونه از اسکوتر کودک و بزرگسال نیز وجود دارد که کاملا مدرن بوده و بدون هیچگونه حاشیه اضافه و تنها با یک صفحه و چرخ‌های زیرین آن ساخته می‌شود. این مدل کاملا حرفه‌ای طراحی شده و شیک و کاربردی است.

 

اسکوتر برقی
اسکوتر برقی نسل جدید

اسکوتر به ما کمک می‌کند تا با مفاصل خود مهربانتر باشیم!

اگر به حرکت نرم و سریع اسکوتر توجه کنیم، نکته جالبی توجه ما را جلب می‌کند:

مسافت‌های زیادی که با اسکوتر به‌راحتی و با سرعت طی می‌شوند، برای ما هزینه زیادی دارند. گذشتن از مسیرهای طولانی و تکراری، می‌تواند وقت و انرژی زیادی از فرد بگیرد. با استفاده از این وسیله ورزشی و تفریحی، مسافت‌ها را کوتاه کرده و فشار را از مفاصل و زانوان خود برداریم.

اسکوتر کودک و بزرگسال در چه مکان‌هایی بیشترین کاربرد را دارد؟

این روزها استفاده زیادی از اسکوترها می‌شود. تردد در معابر عمومی، به‌ویژه مکان‌های کم ترافیک شاید اصلی‌ترین آنها باشد. اما در سایر مواررد نیز، این وسیله، خصوصا انواع برقی آن، کمک بزرگی برای طی کردن مسافت‌های کوتاه و بلند است. چند نمونه از این کاربردها را با هم مرور می‌کنیم.

پارک بازی و تفرجگاه‌های عمومی: اسکوتر می‌تواند یک گردش معمولی را به تفریحی هیجان‌انگیز تبدیل کند. سرعت و جهت قابل کنترل در استفاده از این وسیله، امکان کاربرد آن را در پارک‌ها و مراکز تفریحی و در کنار خانواده ممکن کرده است.

مسیرهای کوتاه بین شهری: سوار و پیاده شدن به وسایل نقلیه عمومی، یا استفاده از خودرو شخصی در مسیرهای کوتاه، بی‌مورد و دست‌وپاگیر است. با اسکوتر کودک و بزرگسال می‌توان چنین مسیرهایی را بدون زحمت و با صرف کمترین انرژی طی کرد.

کاربرد اسکوتر برای رفتن به محل کار: اگر مسیر منزل تا محل کار شما، کوتاه یا کم ترافیک است، یا به راه‌های فرعی این مسیر آشنایی دارید، اسکوتر وسیله مفیدی برای این تردد محسوب می‌شود. این وسیله را در حتی در شیب‌های ملایم تا حدود ۳۰ درجه هم می‌توانید بکار ببندید.‌

 

اوه! حتما باید بدانید: دوچرخه سواری کودکان را از چه سنی آغاز کنیم؟

 

نکات مهم در خرید اسکوتر کودک و بزرگسال

اگر قصد خرید و استفاده از اسکوتر را دارید، توجه به نکاتی در انتخاب و کاربرد آن، می‌تواند کار را برای شما ساده‌تر کند.

قبل از هر چیز باید نوع اسکوتر مورد نظر خود را مشخص کنید. اسکوتر برقی، دارای سرعت بیشتری بوده و طبعا، برای مبتدیان چندان مناسب به‌نظر نمی‌رسد. مبتدیان بهتر است در مراحل ابتدایی انواع ساده‌تر را مورد استفاده قرار دهند. به این ترتیب و با کنترل سرعت، و پیشگیری از حرکات شتابزده، می‌توان از بروز حادثه و آسیب حین این ورزش مفرح جلوگیری به‌عمل آورد.

وزن فرد کاربر از موارد مهمی است که در انتخاب نوع این وسیله تاثیر می‌گذارد. مدل‌های متنوع این محصولات برای افرادی با وزن‌های ۵۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم طراحی و ساخته می‌شوند. برای انتخاب مدل مناسب، می‌توان از مشاوران فروش یا فروشندگان حرفه‌ای کمک گرفت. مدل‌هایی با مشخصات متفاوت برای کودکان زیر ۸ سال نیز با قیمت‌های مناسب‌تر قابل تهیه هستند.

در این مورد نکته مهم کاربرد اسکوتری با اندازه مناسب، و نه کوچکتر از آن است. زیرا سنگینی وزن می‌تواند اسکوتر ضعیف را فرسوده کرده و هزینه مضاعفی را به شما تحمیل نماید. این نکته در مورد نمونه‌های اسکوتر کودک و بزرگسال هر دو، صدق می‌کند.

آیا سالمندان هم می‌توانند از اسکوتر استفاده کنند؟

شاید باور کردنی نباشد اما جالب است بدانیدسالمندان نیز می‌توانند اسکوتر سواری کنند!  نمونه هوشمند این کالا، با قابلیت کنترل بالا و مزیت‌های ویژه امکان کاربرد را برای همگان، حتی افراد مسن فراهم آورده است.

 

اسکوتر سواری

 

خرید اینترنتی انواع اسکوتر:

این روزها که مشغله‌های روزانه فرصت چندانی برایمان باقی نگذاشته است، خرید اینترنتی اسکوتر کودک و بزرگسال پیشنهاد فوق‌العاده‌ای است! خریدی آسان، فوری و به‌صرفه که برای انجام آن حتی لازم نیست از منزل خارج شوید.

اما یک مزیت دیگر نیز وجود دارد که این خرید را باز هم پرطرفدارتر می‌کند. امکان دیدن و مقایسه مدل‌های مختلف کالا با تنوع  بی‌نظیر، فرصتی است که تنها در سایت اینترنتی به‌وجود می‌آید.

شما هم می‌توانید این مورد را در سایت فروشگاه آیبایک تجربه کنید، فقط کافیست سری به صفحه اصلی فروشگاه ما بزنید و با دیدن تنوع و قیمت محصولات شگفت زده شوید. برای خرید انواع اسکوتر نیز می توانید از منوی اسکوتر نیز وارد بخش محصولات شوید. به این ترتیب خواهید توانست از مشخصات و شرایط فروش کالای مورد نظر خود نیز آگاهی یابید.

ضمن اینکه از مزیت ارسال و گارانتی ضمانت کالا نیز از طرف فروشنده بهره‌مند شوید.

 

 شاید دوست داشته باشید بدانید: ماشین شارژی، هدیه بی نظیر برای کودکان!

 

کلام پایانی…

در پایان بار دیگر یادآور می‌شویم اسکوترها وسیله‌ای لذت‌بخش و ورزشی برای کوتاه کردن مسافت‌ها هستند که لذت، سرعت و هیجان را یکجا به شما هدیه می‌دهند.

تنوع این محصولات ورزشی، فرصت مناسبی برای کاربرد آنها فراهم آورده که شامل حال همه افراد، از کودکان تا سالمندان می‌گردد. نکته مهم و کلیدی در این مورد، انتخاب مورد متناسب است که استفاده از این وسیله را به بهترین صورت ممکن میسر می‌کند.

از اسکوترها در مکان‌های مختلفی از پارک بازی تا معابر می‌توان استفاده کرد. دورهمی‌های خانوادگی در مراکز تفریحی، مسیر نوردی‌ها با شیب ملایم، مسافت‌های کوتاه بین شهری و مسیرهای مشخص از کار تا منزل و بلعکس ازمواردی هستند که اسکوترها بسیار مفیدند.

رعایت احتیاط در کاربرد اسکوتر کودک و بزرگسال توصیه‌ای است که این لذت این ورزش را با امنیت و سلامتی توام و دوچندان می‌کند.

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید