معرفی و بررسی امکانات استراوا (Strava)

معرفی و بررسی امکانات استراوا (Strava) - آیبایک

معرفی و بررسی امکانات استراوا (Strava)

استراوا (Strava) یک اپلیکیشن یا برنامه تناسب اندام است که در بین دوچرخه‌ سواران و دوندگان محبوبیت بسیار زیادی دارد. نسخه رایگان این برنامه هنوز هم امکانات بسیار زیادی را با دوچرخه سواران به اشتراک می گذارد و می توانید تمام فعالیت های دوچرخه سواری خود را زیر نظر بگیرید و مدیریت کنید. البته نسخه غیر رایگان آن امکاناتی مانند ساخت مسیر و تابلوهای امتیازات دارد که با خرید حق اشتراک می توانید از آن بهره مند شوید.

با آپدیت های جدید شرکت استراوا، بسته های اشتراکی این اپلیکیشن محدود به یک بسته اشتراکی شده است. در حال حاضر می توانید با پرداخت مبلغی، اشتراک این اپلیکیشن را خریداری کنید و به تمام ویژگی ها و امکانات این برنامه دسترسی پیدا کنید. در حال حاضر مبلغ اشتراک استراوا 5 دلار در ماه است. همچنین کاربرانی که تازه این برنامه را نصب کرده اند می توانند با پرداخت حق اشتراک یک ساله، 2 ماه اول را به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

مهم ترین امکاناتی که ممکن است دوچرخه سواران بدون اشتراک از دست بدهند تابلوهای رتبه بندی و امتیازات است. این بخش یکی از محبوب ترین بخش های اپلیکیشن استراواست و کاربران بدون اشتراک می توانند تنها 10 دوچرخه سوار برتر را مشاهده کنند. از دیگر ویژگی هایی که کاربران برنامه رایگان به آن ها دسترسی ندارد می توان به تجزیه و تحلیل تلاش‌ های بخش خود، گزارش آموزشی ارائه شده از طریق وب ‌سایت، اندروید و IOS و روندها و مقایسه ‌های فعالیت ماهانه اشاره کرد.

 

برای عضو شدن در کلاب استراوای آیبایک و دریافت جوایز و هدایای متنوع می توانید از لینک زیر اقدام کنید:

https://strava.app.link/BXLnD6yJsxb

 

اپلیکیشن استراوا (Strava) چه امکاناتی برای دوچرخه سواران دارد؟

در حال حاضر، استراوا می ‌تواند به شما برای ثبت طیف وسیعی از داده‌ های سواری از جمله ردیابی مسیر بر روی نقشه (GPS)، سرعت، مسافت، توان خروجی و ضربان قلب کمک کند.

جنبه‌های مختلف Strava به این برنامه اجازه می ‌دهد تا به‌ عنوان شکلی از رسانه‌ های اجتماعی (از جمله آپلود عکس ‌های گرفته ‌شده در حین سواری)، به عنوان یک ابزار آموزشی جدی و به‌ عنوان راهی برای مقایسه سواری خود با دیگران از سراسر جهان استفاده شود.

کاربران استراوا می ‌توانند برای انواع چالش ‌های انگیزشی ثبت ‌نام کنند، مانند چالش‌ های مسافتی یا ایجاد یک هدف برای رسیدن یا صعود کردن به آن! این برنامه چالش های شما را ردیابی می کند و پس از تکمیل چالش، به شما یک نشان اعطا می کند.

اپلیکیشن استراوا محیطی را مهیا کرده است که دوچرخه سواران می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و فعالیت های خود را با هم مقایسه کنند.

 

استفاده از اپلیکیشن استراوا و نحوه استفاده از آن - آیبایک

 

اشتراک استراوا (Strava)

در سال 2020 شرکت استراوا  یک سرویس اشتراک جدید را معرفی کرد که جایگزین ساختار سه لایه قدیمی “Summit” شد. در حالی که می توانید از Strava به صورت رایگان استفاده کنید، بسته های اشتراکی امکان دسترسی به ویژگی های اضافی را برای شما فراهم می کنند.

شرکت Strava تابلوهای امتیازات و تجزیه و تحلیل بخش های محبوب را در سال 2020 از نسخه رایگان حذف کرد و در عوض آن ها را در اختیار کسانی قرار داد که اشتراک این برنامه را تهیه می کنند.

همچنین استراوا امکانات آموزشی بیشتری را مانند ردیابی عملکرد معرفی کرد و در اختیار اعضای خود قرار داد. در حال حاضر این اپلیکیشن بسیار گسترده تر شده است و تجزیه و تحلیل های بسیار زیادی را در اختیار اعضای خود قرار می دهد.

 

راهنمای تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT)

 

نقشه حرارتی استراوا (Strava)

نقشه حرارتی استراوا با کمک کاربرانش، بیش از 1 میلیارد فعالیت را بر روی نقشه جهان نشان می دهد. ممکن است این ویژگی باور نکردنی به نظر برسد اما می‌ تواند به برنامه‌ ریزان شهری و شوراها برای تعیین مسیرهایی که دوچرخه‌ سواران از آن کم تر استفاده می کنند، مناطقی که دوچرخه سواران دوری می‌ کنند و موارد دیگر، کمک کند. کاربران با درجه ممتاز می توانند یک نقشه حرارتی شخصی Strava ایجاد کنند. این نقشه تمام مناطقی را که رکاب زده اند یا فعالیتی انجام داده اند، نشان می دهد.

 

مسیرهای استراوا (Strava)

می توانید یک مسیر دوچرخه سواری ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.

برای انجام این کار کافیست به Dashboard > My Routes بروید. در این قسمت می توانید نقاط شروع، پایان و مسیر کلی را تنظیم کنید. این مسیر دوچرخه سواری را می توان در تلفن همراه یا رایانه خود بسازید. کاربران ممتاز همچنین می ‌توانند مسیرهای رکاب زده شده توسط دوستان خود را دانلود کنند. برای انجام این کار روی دکمه “GPX” که بر روی نقشه آن ها نمایش داده می شود بروید و روی “دانلود” کلیک کنید.

 

دوچرخه سواری با برنامه strava - آیبایک

 

متصل کردن STRAVA به کامپیوترها یا کیلومترشمارهای دوچرخه

برای اینکه امکانات اپلیکیشن استراوا را با کیلومتر دوچرخه یا کامپیوتر دوچرخه خود به اشتراک بگذارید کافیست یک حساب کاربری Strava ایجاد کنید، سواری خود را به روش معمولی ثبت کنید سپس وارد Strava  شوید و روی دکمه ‘upload’ در سمت راست صفحه کلیک کنید تا فایل ارسال شود. برای سرعت بخشیدن به فرآیند، اگر از کامپیوترهای دوچرخه بلوتوثی استفاده می کنید، معمولاً می توانید فایل ها را مستقیماً ارسال کنید.

 

عملکرد استراوا با اندروید، IOS و Apple watch

دوچرخه سواران معمولا از تلفن همراه با یک هولدر به جای کامپیوترها و کیلومترهای هوشمند دوچرخه سواری استفاده می کنند. برای استفاده از Strava در تلفن خود کافیست برنامه را دانلود کنید و هنگامی که برای شروع دوچرخه سواری آماده شدید روی «Start» کلیک کنید. می‌ توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که خودکار به حالت توقف درآید.

اگر از گجت های جدیدتر استفاده می کنید، Strava  با گجت هایی مانند ساعت اپل نیز سینک می شود. این بدان معنی است که می توانید تلفن خود را در خانه بگذارید، شروع و پایان دوچرخه سواری خود را کنترل کنید و از ویزگی های دیگر هم لذت ببرید.

اعضای ممتاز می‌ توانند به‌ روزرسانی‌ های زنده و اطلاعات مربوط به عملکردشان را هنگام دوچرخه سواری دریافت کنند. برای انجام این کار باید بخش‌ هایی را که می‌ خواهید استفاده کنید، ستاره‌ گذاری کنید.

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر خود را بنویسید