7 نکته که باید قبل از خرید سه چرخه بدانید!

نکاتی برای خرید سه چرخه کودک

7 نکته که باید قبل از خرید سه چرخه بدانید!

نکاتی برای خرید سه چرخه کودک

همانطور که کودک شما بزرگ می شود، بیشترین هیجانی که نیاز به تجربه دارد حرکت کردن است. کودکان نوپا با کار کردن بر روی مهارت های حرکتی خود راه ها و وسایلی را برای حرکت پیدا می کنند. قبل از اینکه متوجه شوید آن ها برای “سواری کردن” خود آماده خواهند بود و چه چیزی بهتر از یک سه چرخه کودک برای حرکت و اکتشاف کودک نوپای شما!

سه چرخه سواری یک راه عالی برای رشد توانایی های شناختی و حس تعادل کودک شما است. همچنین یک راه سرگرم کننده برای کودک نوپای شما است که کمی ورزش کند و در نتیجه مفاصل، استخوان ها و ماهیچه ها را تقویت کند، که در سال های شکل گیری بسیار مهم است.

همیشه یک چیز هیجان انگیز در مورد یک سه چرخه وجود دارد که کودک شما لازم نیست منتظر باشد تا سن دوچرخه سواری او فرا برسد. کافی است تا زمان خرید دوچرخه با سه چرخه خود تمرین کند تا برای یک دوچرخه سواری حرفه ای آماده باشد.

اما این سوال برای شما ممکن است پیش بیاید که کدام سه چرخه برای فرزند من بهتر است؟

خب برای یافتن پاسخ کافیست قبل از خرید سه چرخه به نکات زیر توجه کنید:

1. سن کودک

برای یک کودک 3 ساله، بهترین سه چرخه مناسب سه چرخه بدون پدال است. او می تواند با به حرکت درآوردن آن با پاهای خود در امتداد زمین حرکت کند.با این کار تحرک خود را افزایش می دهد و به احساس استقلال دست پیدا می کند. این نوع سه چرخه به ورزش و تقویت عضلات پایین تنه نیز کمک می کند. یادگیری هدایت یک نکته جالب است که همراه با یادگیری سه چرخه کودکتان آن را می آموزد.

 

2. فضای داخلی یا خارجی؟

مانور آسان در داخل خانه با سه چرخه تنها زمانی امکان پذیر است که فضا برای کودک مناسب باشد. با وجود فضای کمی برای حرکت در اطراف، خطر برخورد با وسایل خانه وجود دارد که ممکن است به کودک شما آسیب برساند. از طرف دیگر، اگر می خواهید او از سه چرخه در باغ یا حیاط خلوت استفاده کند، اطمینان حاصل کنید که لاستیک ها چسبندگی خوبی دارند. خرید سه چرخه کودک با یک دسته فشاری بلند در عقب سه چرخه به شما این امکان را می دهد که آن را به جلو و عقب حرکت دهید تا بتوانید کودک خود را از موانع سخت عبور دهید.

پدر با سه چرخه کودک

3. سه چرخه های تاشو

کودکان و والدین هرگز نباید در داخل خانه محبوس شوند! با این حال، اگر می خواهید کودک پیش دبستانی شما از سه چرخه خود در پارک یا هنگام پیک نیک استفاده کند، یک سه چرخه تاشو تهیه کنید. این سه چرخه ها به اندازه کافی قابل حمل هستند تا در ماشین جای بگیرند و یا به راحتی در کمد قرار داده شوند.

 

4. مونتاژ یا غیرمونتاژ

سه چرخه های کودک در دو مدل مونتاژ شده و غیر مونتاژ شده موجود هستند. اگر شما یا همسرتان به اندازه کافی تبحر دارید که می توانید آن را به تنهایی سرهم کنید، می توانید یک مدل غیر مونتاژ شده را انتخاب کنید. بسیاری از فروشندگان خدمات مونتاژ در خانه را نیز ارائه می دهند. اگر در توانایی های مونتاژ خود شک دارید، چنین خدماتی را بررسی کنید! اگر نه، می توانید یک سه چرخه مونتاژ شده را نیز انتخاب کنید که می تواند بلافاصله استفاده شود.

 

5. بودجه

هدیه دادن اولین “اسباب بازی” به فرزندتان به خودی خود یک موقعیت خوشحال کننده است. با این حال، مهم است که به بودجه خود نیز توجه کنید. جدا از خرید  سه چرخه، شما باید کلاه ایمنی، و آرنج و زانوبند به عنوان بخشی از ایمنی سه چرخه برای کودک خود تهیه کنید. همچنین ممکن است بخواهید به گزینه هایی مانند صندلی قابل تنظیم و دسته قابل تنظیم توجه کنید تا فرزندتان بتواند مدت زمان بیشتری از سه چرخه استفاده کند.

سه چرخه ها مدل های مختلفی دارند که برخی از آنها ابتدایی‌تر و برخی دیگر با طیف وسیعی از ویژگی‌ها هستند. خرید مناسب برای فرزندتان مهم است تا او بتواند بیشترین استفاده را از آن ببرد.

 

سه چرخه کودک فلامینگو مدل Rito Air
سه چرخه کودک فلامینگو مدل RITO Air

 

6. مشاوره دریافت کنید

مشاوره و اطلاعات خوبی در مورد خرید انواع مختلف سه چرخه ها،  آپشن ها و لوازم جانبی دریافت کنید . هنگام مشاوره بپرسید که چرا می خواهید سه چرخه را خریداری کنید و قصد استفاده برای چه مکان و زمانی را دارید. هر مدل سه چرخه را می توان با چندین لوازم جانبی تهیه کرد تا دوچرخه را مطابق با ترجیحات خود دریافت کنید. در طول زمان مشاوره، مشاوران آیبایک همه چیز را در مورد گزینه ها و لوازم جانبی ممکن توضیح می دهد. (نوع ترمز، ساپورت پدال، تثبیت پا، تعویض آسان، سبد و غیره)

تمامی اطلاعات و ویژگی ها در وب سایت ما در صفحه سه چرخه مربوطه با قیمت و تخفیف قرار داده شده است. همچنین اگر نیاز به تهیه‌ی لوازم جانبی دارید می توانید از صفحه خرید لوازم جانبی هم دیدن کنید.

 

7. گارانتی

مطمئن شوید سه چرخه ای که دریافت می کنید گارانتی و تضمین کیفیت دادرد. چراکه اگر تضمین معتبری برای محصولات وجود نداشته باشد در صورت هرگونه مشکل باید هزینه زیادی برای تعمیر و نگهداری بپردازید.

 

بهتر است بخوانید: مزایای سه چرخه کودک چیست؟

 

برای سواران کوچک شما، سه چرخه یک هدیه‌ی بزرگ است. از آنجایی که بیشتر سه چرخه ها برای کودکان دو سال به بالا طراحی شده اند، در مرحله رشدی قرار دارند که در آن چیزهای زیادی یاد می گیرند و مشتاق کشف هستند. بنابراین، هنگامی که سوار سه چرخه می شوند و در اطراف جاده می چرخند، چه چیزهایی یاد می گیرند؟ چیزهای خیلی خیلی زیاد!

هماهنگی و تعادل: آنها اصول دوچرخه سواری را یاد می گیرند، چگونه ثابت بمانند در حالی که مهارت های حرکتی اولیه مورد نیاز برای دوچرخه سواری را می‌آموزند.

ایمنی: آنها یاد خواهند گرفت که از محیط اطراف خود آگاه باشند، چگونه بچرخند، سرعت خود را کاهش دهند و از موانع سر راه خود اجتناب کنند.

اعتماد به نفس: هنگامی که آنها یاد بگیرند که چگونه به تنهایی سوار شوند ، سطح اعتماد به نفس آنها سر به فلک می کشد!

اکتشاف: یک سه چرخه به کودکان نوپا این امکان را می دهد که ابتکار عمل به خرج، چگونگی میل خود را کشف کنند و به روشی سالم استقلال خود را توسعه دهند.

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظرات (1)

[…] حتما بخوانید: 7 نکته که باید قبل از خرید سه چرخه بدانید! […]