نکاتی که هنگام خرید ماشین شارژی باید بدانید!

نکاتی که هنگام خرید ماشین شارژی باید به آن توجه کرد!

نکاتی که هنگام خرید ماشین شارژی باید بدانید!

چگونه یک ماشین شارژی عالی انتخاب کنیم؟

ماشین‌ شارژی یکی از بزرگترین رویاهای کودکان است. در حالی که والدین می خواهند رویاهای فرزندانشان را محقق سازند، سوال‌های زیادی ذهن آن‌ها را درگیر می‌کند. پرسش “از کجا ماشین شارژی بخریم؟”   “ماشین شارژی بچه گانه چگونه انتخاب می شود؟”  “در انتخاب ماشین شارژی به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟” سوالاتی از این قبیل‌اند. در اینجا این مطلب برای پاسخ به سوالات شما در مورد ماشین‌های شارژی آورده شده است.

خواسته کودکان این است که مانند والدین خود رانندگی کنند. آن‌ها همچنین می توانند این تجربه رانندگی را با ماشین‌های شارژی متناسب با اندازه خود به دست آورند. ما می‌توانیم با خرید ماشین شارژی بچه گانه به کودکان اجازه دهیم مانند ما بزرگسالان آزادی حرکت را تجربه کنند.

 

در انتخاب ماشین شارژی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، تناسب ماشین شارژی با محدوده سنی و وزن کودک شماست. رعایت این محدوده برای ایمنی فرزند شما مهم است. البته بازه‌ی سنی می تواند از برندی به برند دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل، محدوده سنی محصولی که خریداری کرده‌اید، باید در دفترچه راهنمای کاربر، مشخص شود.

ماشین شارژی بچه گانه باید دارای گواهی گارانتی باشد. در غیر این صورت، ایمنی محصول موردنظر می‌تواند شک‌برانگیز باشد. مواد مورد استفاده در تولید ماشین شارژی باید مطابق با سلامت کودک انتخاب شود و از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مواد سرطان زا نداشته باشد. خوب است در این مورد حساس و پیگیر باشید. گواهی‌های اطمنینان از کیفیت و سلامت محصول مانند  CE و TSE ضروری هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مدارک می توانید به وبسایت موسسه استاندارد مراجعه کنید. همچنین مطمئن شوید که ماشین شارژی هشدارهای ایمنی لازم را مشخص کرده است.

 

باید توجه داشته باشید که آیا ماشین شارژی‌ای که خریداری می‌کنید برای سن و وزن کودک مناسب است یا خیر. این اطلاعات معمولاً در دفترچه راهنمای کاربر موجود است. اگر فرزندتان هنوز آنقدر بزرگ نشده است که بتواند به تنهایی رانندگی کند، باید مدل‌های کنترل از راه دور را ترجیح دهید. بنابراین، می توانید کودک خود را با کنترل از راه دور کنترل کنید. مدل‌های کنترل‌شده نیز تمامی عملکردهای اساسی مانند سرعت ماشین، فرمان و دنده را کنترل می‌کنند.

ماشین‌های شارژی ؛ به دو دسته  ماشین شارژی  6 ولت و ماشین شارژی 12 ولت تقسیم می شود. ماشین شارژی 6 ولت و 12 ولت نیز به دو دسته ماشین شارژی کنترل از راه دور یا ماشین شارژی کنترل نشده تقسیم می شوند. هنگام خرید، بایستی از انتخاب مدل مناسب کودک خود اطمینان حاصل کنید.

 

یک ماشین شارژی سوار کوچک

سایز و محدوده‌ی سنی مناسب ماشین شارژی

ماشین‌های شارژی بچه گانه در چهار سایز مختلف تولید می‌شوند. این چهار سایز شامل  Small، Medium ، Large ، X Large است‌. توجه داشته باشید که در محدوده سنی ماشین های شارژی ، مدل ماشین شارژی های ریموت کنترل دار برای رده سنی 3 تا 7 سال مناسب است.

 

قسمت‌های تکنیکی ماشین‌های شارژی

صندلی ماشین، چراغ جلو، موتور و کمربند ایمنی و فرمان ازدیگر نقاطی هستند که باید از کیفیت و سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. با خریداری محصول مناسب، کودک شما تا زمانی که فرزند شما 8  ساله شود، با ماشین راحت خواهد بود.

  • تعداد موتور

دو نوع ماشین شارژی دو موتوره و چهار موتوره در بازار به فروش می‌رسد، که  تفاوت آن‌ها در میزان قدرت موتور و گیربگس ماشین‌هاست.

انواع ماشین های شارژی دو موتوره شامل :

دو موتوره ۲۵ وات ، دو موتوره ۳۰ وات ، دو موتوره ۳۵ وات ، این نوع از ماشین بیشتر مناسب کودکان ۱ تا ۶ سال است.

ماشین های شارژی دو موتوره ۳۵ وات،چهار موتوره ۳۵ وات،دوموتوره ۴۵ وات مناسب کودکان ۳ تا ۸ سال است.

 

  • سرعت

ماشین شارژی در دو نوع دو سرعته و سه سرعته به فروش می رسند.

قابلیت های ماشین دوسرعته: داری کلید slow (آرام) و fast(سریع) می باشند و می‌توانید با کنترل از راه دور ماشین را هدایت کنید.

ماشین شارژی سه‌سرعته: با دنده‌ای که روی داشبورد است، آرام شروع به حرکت می کند و با فشار به پدال گاز سرعت خود را بیشتر می‌کند.

 

  • جنس تایرها

جنس تایرهای ماشین از لاستیک EVA تولید می‌شود که ویژگی آن کمی وزن، سخت و مقاوم بودن و صدای کم ماشین در هنگام حرکت است.

 

  • کمک فنرها

کمک فنرها تاثیر زیادی در حرکت و عبور از موانع دارند، به همین جهت، از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشند. پس از داشتن کمک فنرهای ماشین اطمینان حاصل کنید.

 

  •  سیستم صوتی و قابلیت‌های جانبی

اکثر ماشین‌ها دارای پخش موزیک کودکانه هستند که موجب جذب بیشتر کودکان می‌شود. همچنین می‌توانید از طریق رادیو، USB،SD CARD،MP3 از سیستم صوتی ماشینتان استفاده کنید.

 

شاید بهتر باشد بدانید: پرفروش ترین مدل های ماشین شارژی در آیبایک

 

باتری ماشین شارژی

باتری‌های ماشین از دو نوع باتری‌های خشک و باتری‌های لیتیم‌پلیمری هستند. باتری‌های خشک وزن بالایی دارند و دارای قیمت مناسبی می‌باشند ولی باتری‌های لیتیم‌پلیمری دارای وزن و ابعاد کمتری هستند و قیمت بالایی دارند. یکی دیگر از مسائل مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شارژرها پس از اتمام شارژ قطع شوند تا آسیبی به باتری وارد نشود. شما می‌توانید با توجه به نمایشگر وضعیت شارژ، از درصد شارژ باتری مطلع شوید.

توجه به باتری‌های قابل بازیافت نصب شده از محیط زیست محافظت می کند. همچنین تحقیق در مورد اینکه باتری در زمان استفاده نکردن چقدر باید پر شود و زمان شارژ باتری دستگاه، مفید است.

 

میزان ولتاژ باتری

یکی از عوامل مهم ماشین شارژی بچه گانه، ولتاژ باتری آن است. با افزایش ولتاژ، سرعت و البته قیمت ماشین شارژی افزایش می،یابد. توجه به باتری‌های قابل بازیافت نصب شده از طبیعت ما محافظت می کند. همچنین تحقیق در مورد اینکه باتری در زمان استفاده نکردن تا چه حدی باید پر شود و چقدر طول می کشد تا باتری ماشین شارژ شود، مفید است.

 

ماشین شارژی مک لارن مدل paint DK-M720s
ماشین شارژی مک لارن مدل paint DK-M720s

 

هر آنچه درباره شارژ باتری باید بدانیم

قدرت رانندگی و ظرفیت باتری برای دوام بیشتر وسیله نقلیه مهم است. اما مهمتر از آن، دور بودن باتری از دسترس کودکان است. پوشاندن این ناحیه با پیچ یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. ماده شیمیایی موجود در باتری نباید خارج شود. پس حتما آن را مرتبا چک کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمت تیز یا نوک تیز در مدل مورد نظر شما وجود ندارد. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، می توانید با شرکتی که محصول را از آن خریداری کرده‌اید تماس گرفته و درخواست تعویض یا بازپرداخت وجه کنید.

 

فاصله زمان شارژ باتری

برای اینکه تجربه فراموش نشدنی رانندگی را به کودک خود بدهید، نکاتی در مورد باتری ماشین شارژِی بچه گانه را باید در نظر گرفت. بایستی در بازه‌های زمانی مشخص حداقل یک بار کمی از شارژ باتری را خالی کنید. با این حال، لازم نیست اجازه دهید باتری از صددرصد تا انتها تخلیه شود. اگر متوجه شدید که ماشین شارژی در حال کاهش سرعت است، رانندگی را متوقف کرده و باتری را شارژ کنید. هنگام خرید، باید با باتری کمی کار کنید و تنها پس از آن شارژ کنید. باتری باید همیشه تا حدودی شارژ داشته باشد. به محض اینکه کودک شما باتری را خالی کرد، بلافاصله باتری را شارژ کنید. تخلیه شدن بیش از حد باتری‌ها و شارژ نکردنشان در بازه‌ی چند هفته، سب تخریب غیرقابل برگشت آن‌ها می‌شود. فراموش نکنید که باتری را به خصوص در فصل زمستان شارژ کنید. در غیر این صورت، اگر ماشین برقی را در بهار بیرون بیاورید، شارژ نخواهد شد. در این صورت، سلول‌های باتری تخریب شده‌اند و شما نیاز به تهیه‌ی مجدد آن دارید. توصیه می شود زمانی که باتری برای مدت طولانی بیکار بوده است، هر دو ماه یک بار چرخه شارژ کردن را انجام دهید.

اثر شارژ یکسان است و هیچ آسیبی به باتری وارد نمی کند! مگر اینکه باتری برای مدت طولانی به طور مداوم شارژ شود، زمانی که به طور کامل شارژ شود (چراغ نشانگر سبز شود)، شارژ اضافی بر عمر باتری تأثیر منفی می‌گذارد.

 

حتما بخوانید: راهنمای سنی خرید ماشین شارژی

 

انتخاب باتری مناسب

علاوه بر لوازم جانبی، می توانید ماشین‌هایی با باتری‌های مختلف انتخاب کنید. ماشین‌های شارژی بچه گانه دارای باتری های مختلف 6 ولت و 12 ولت هستند. اگر کودک شما مجبور است در باغ و در زمین‌های چمنی رانندگی کند، بهتر است یک ماشین برقی مخصوص کودکان با باتری 12 ولتی قدرتمندتر، مانند چهارچرخ یا باگی مخصوص کودکان انتخاب کنید. از تفاوت‌های بین باتری‌های 6 ولت و 12 ولت در قابلیت سوار شدن بر روی سطحی آسفالت نشده مانند چمن است. ماشین های برقی بچه گانه با باتری 6 ولتی بر خلاف ماشین‌های شارژی با باتری 12 ولتی برای رانندگی در زمین‌های بدون سنگفرش مناسب نیستند.

 

قفل ایمنی

ممکن شما پس از استفاده از ماشین بخواهید آن را شارژ کنید. در صورت نبود قفل ایمنی احتمال آسیب رسیدن به کودک شما وجود دارد، چرا که استفاده ماشین شارژی در زمان شارژ خطرات بسیاری از جمله برق‌گرفتگی و انفجار باتری را در پی خواهد داشت.

شادی فرزند شما شادی شماست. بنابراین، ما معتقدیم که ماشین شارژی همبازی خوبی برای فرزند شما خواهد بود. شما می توانید سرگرم‌کننده‌ترین ماشین‌های شارژی را از فروشگاه ما برای کودکتان تهیه کنید و در کنار گارانتی و خدمات پس از فروش از مشاوره‌ی رایگان ما بهره‌مند شوید.

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (1)

[…] بهتر است بخوانید: نکاتی که هنگام خرید ماشین شارژی باید بدانید! […]