نکاتی برای دوچرخه سواری در پاییز!

نکاتی برای دوچرخه سواری در پاییز - آیبایک

نکاتی برای دوچرخه سواری در پاییز!

روزهایی که فقط با یک تیشرت و شلوار ورزشی دوچرخه سواری می کردید به زودی به پایان می رسند اما شاید خیالتان راحت شود که از دست گرمای طاقت فرسا خلاص می شوید. همانطور که در چند قدمی فصل پاییز قرار داریم، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توانید برای دوچرخه سواری در پاییز آماده شوید؟ به عنوان مثال، آیا می توانید شلوار لی را روی شلوارک ورزشی خود بپوشید؟ چگونه با یخبندان جاده ها در هنگام دوچرخه سواری صبحگاهی مقابله می کنید یا در هوای سردتر چقدر باید مایعات بنوشید؟

حتی دوچرخه‌ سواران کهنه‌ کار در طول پاییز با مشکل مواجه می‌ شوند زیرا ممکن است یک روز شلوارک بپوشید در حالی که روزی دیگر در حال پوشیدن گرمکن های خود هستید و به این فکر می‌کنید که روکش‌ های کفش خود را کجا قرار داده‌اید . حتی همه چیز می تواند در طول یک سواری تغییر کند. ممکن است هنگام شروع هوا سرد باشد اما 20 دقیقه بعد به دلیل بیرون آمدن خورشید عرق از سر و رویتان جاری شود!

برای اینکه آماده باشید تا در فصل پاییز با خیال راحت رکاب بزنید، ما در آیبایک تصمیم گرفتیم تا نکات دوچرخه سواری در پاییز را برایتان جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم!

 

لوازم مناسب برای دوچرخه سواری در پاییز را انتخاب کنید

نکته کلیدی در مورد وسایل دوچرخه سواری پاییزی این است که به جای تعویض کل لباس های تابستانی با لباس های زمستانی، قطعات سبک وزن و قابل جابجایی را به کیت تابستانی خود اضافه کنید. مخصوصا اگر بودجه کافی ندارید، نیازی نیست وسایل جدید را به طور کامل خریداری کنید، می توانید لایه های مختلفی را خریداری کنید و به پوشش قبلیتان اضافه کنید.

استفاده از لوازم جانبی مانند گرمکن بازو که می ‌توانید به راحتی آن ‌ها را جدا کرده و در جیبتان قرار دهید، به این معنی است که چه روز گرم شود و چه هوا ابری باشد، شما آماده هستید.

در ادامه برخی از لوازم ضروری که کمک می کند تا یک پوشش پاییزی داشته باشید را نام برده ایم.

 

دوچرخه سواری در جاده های پاییزی - آیبایک

 

گرمکن بازو

استفاده از گرمکن بازو عمر لباس های آستین کوتاه را تا پاییز افزایش می ‌دهد و در هزینه‌ های  شما برای خرید لباس های آستین بلند صرفه‌ جویی می‌ کند. گرمکن های بازو نرمی خاصی دارند که باعث راحتی بیشتر آن ها می شود و در طول سواری های طولانی در جای خود باقی می مانند. این گرمکن ها وقتی با یک جلیقه و یک پیراهن آستین کوتاه ست می شود، مثل این نشان می دهند که یک ژاکت پوشیده اید.

 

زانو بند (پوشش زانو)

احتمالاً تا فصل زمستان نیازی به گرمکن کامل پا ندارید اما می توانید زانوهایتان را بپوشانید تا در هنگام دوچرخه سواری ضربه ‌های باد را تحمل کند. زانوهای شما مایه حیات هر سواری هستند و اگر از آن ها مراقبت نکنید، سختی زیادی را تحمل خواهید کرد.

 

پد زانو دوچرخه سواری - آیبایک

 

پوشش پنجه

شاید هنوز نیازی به روکش کامل کفش نداشته باشید اما روزهای سرد پاییزی می تواند باعث سرد شدن انگشتان پای شما بشود. روکش های پنجه مخصوص کفش، اجازه نفوذ شدیدترین بادها را هم نمی دهد.

جلیقه

جلیقه ها بدون گرم شدن بیش از حد، از سینه شما در برابر باد محافظت می کنند بنابراین برای هوای پاییزی ایده آل هستند. صبح زود هوا اغلب سرد شروع می ‌شود بنابراین جلیقه به شما کمک می کند تا گرم بمانید اما با گرم تر شدن روز، می ‌توانید جلیقه را باز کنید یا کنار بگذارید.

بارانی

در این زمان از سال، تغییرات آب و هوایی می تواند به سرعت اتفاق بیفتد، بنابراین همیشه آماده باشید. کاپشن های بارانی در زمانی که دمای هوا به طور ناگهانی کاهش می یابد، نقش بادشکن را ایفا می کنند اما در صورت گیر افتادن در طوفان نیز می توانند شما را نجات دهند. از آنجایی که بارانی ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که سبک وزن و تاشو باشند، می‌ توانید آن را داخل جیبتان قرار دهید تا زمانی که به آن نیاز داشتید، استفاده کنید.

 

کاپشن بارانی دوچرخه سواری - آیبایک

 

عینک دوچرخه سواری

ممکن است به دلیل طلوع دیرتر و غروب زود هنگام، دیگر در آفتاب شدید رکاب نزنید اما همچنان باید از چشمان خود محافظت کنید. شیشه های عینک دوچرخه سواری فعلی خود را با یک جفت شیشه یا لنز شفاف تعویض کنید به خصوص اگر در زمان تغییر نور خورشید رکاب می زنید.

 

دوچرخه خود را برای پاییز تغییر دهید

برای پاییز به یک دوچرخه کاملاً جدید نیاز ندارید اما می توانید چند لوازم کوچک به دوچرخه خود اضافه کنید تا دوچرخه سواری خود را نرم تر و ایمن تر کنید.

 

راهنمای نصب و معرفی انواع گلگیر دوچرخه (راهنمای جامع گلگیر)

 

گلگیرها

گلگیرهای نیمه دائمی باعث می شوند تا هم خودتان و هم دوچرخه تان خشک بماند. همچنین گلگیرهای آسان بازشو به جلوگیری از پاشیدن گل و لای در روزهای سرد کمک می کند. اگر به طور منظم با افراد دیگر دوچرخه سواری می کنید، یک گلگیر دوچرخه ضروری است چرا که نه تنها باسن شما را خشک نگه می دارد بلکه از اسپری شدن گل و لای بر روی همراه دوچرخه سوارتان هم جلوگیری می کند.

 

چراغ ها

در پاییز ساعات روشنایی روز کاهش پیدا می کند و ممکن است سواری های قبل یا بعد از کار که در فصل تابستان در هوای آفتابی انجام می شد حالا قبل از طلوع یا هنگام غروب خورشید انجام شود. مجموعه کامل چراغ‌ های دوچرخه یکی از لوازم ضروری است. یک چراغ جلو به شما کمک می کند تا جلوی خود را به خوبی بببینید و رانندگان یا افراد را متوجه حضور خود کنید و از یک چراغ عقب قرمز که روی لوله زین شما نصب می شود استفاده کنید تا رانندگان شما را ببینند.

 

استفاده از چراغ های دوچرخه سواری - آیبایک

 

لاستیک های پهن تر

اگر پاییز امسال قرار است از دوچرخه شهری یا دوچرخه کوهستانی استفاده کنید، لاستیک‌ های معمولی را با پهن‌ ترین لاستیک هایی که دوچرخه شما پشتیبانی می کند، تعویض کنید. از آنجایی که شرایط جاده با برگ‌ های لغزنده، یخبندان یا حتی گهگاه ریزش برف شروع به بدتر شدن می ‌کند، لاستیک ‌های پهن ‌تر به شما این امکان را می‌ دهند که با فشار کمتر، کشش بیشتری در زمین ‌های خیس یا برفی داشته باشید.

 

راه اندازی تمرینات داخلی

زمان آن فرا رسیده که به تمرینات داخل سالن فکر کنید و کسانی که در مناطق سردسیر هستند ممکن است به فکر رفتن به داخل خانه برای رکاب زدن در روزهای بارانی باشند. گزینه‌ های زیادی وجود دارد، مثلا می توانید از یک ترینر دوچرخه استفاده کنید تا دوچرخه خود را به یک دوچرخه ثابت تبدیل کنید.

 

برای سواری های پاییزی روی سوخت رسانی تمرکز کنید

وقتی هوا خیلی گرم نیست، استفاده از بطری آب ضروری به نظر نمی رسد اما باید بدانید که این یک اشتباه بزرگ است. مطمئن شوید که حدود یک بطری در ساعت می ‌نوشید حتی اگر مانند زمانی که دمای هوا 100 درجه بود احساس تشنگی نمی‌ کنید، همچنان نیاز به آبرسانی دارید.

هوای سرد می تواند شما را گرسنه تر کند. با کاهش دما، ممکن است بیشتر از روزهای گرم بخواهید میان وعده بخورید. در حالی که خوردن به اندازه کافی در حین سواری عالی است، مراقب باشید که زیاده روی نکنید.

دوچرخه سواری در فصل پاییز به معنای آغاز سرماخوردگی و آنفولانزا نیز هست و با توجه به اینکه کرونا هنوز در ایران یک بیماری خطرناک است، باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید. با استفاده از یک رژیم غذایی سالم مملو از سبزیجات، میوه‌ ها، چربی‌های سالم و پروتئین‌ های غنی از مواد مغذی، سیستم ایمنی خود را در بهترین حالت نگه دارید و زمانی که احساس خستگی می‌ کنید برای کاهش فشار می توانید استراحت کنید.

 

با انجام این 10 نکته از دوچرخه سواری در زمستان نترسید!

 

چگونه تمرینات خود را برای پاییز تغییر دهید

هوای خنک تر به این معنی است که بدن شما به زمان بیشتری برای سازگاری با دوچرخه سواری نیاز دارد. برای آماده کردن ماهیچه‌ های خود قبل از بیرون رفتن، با حرکات کششی پویا شروع کنید و در ابتدا برای گرم کردن رکاب بزنید. سعی کنید به گونه ای برنامه ریزی کنید که در اوایل برنامه روزانه رکاب زدن خود از کنار خانه یا ماشینتان عبور کنید تا قبل از شروع رکاب زدن اصلی در صورت گرم بودن هوا، پوشش های اضافی خود را در بیاورید و در خانه یا ماشین قرار دهید یا در صورت سرد بودن، از پوشش های گرمایشی مانند ژاکت و گرمکن بتوانید استفاده کنید.

سردتر شدن هوا خوبی هایی هم دارد. مثلا می توانید در پاییز سریع تر رکاب بزنید. در تابستان، گرما باعث می شود تا قدرت شما کاهش پیدا کند و فواصل تمرینی شما طولانی تر شود زیرا بدن شما تحت فشار بیشتری قرار دارد و در تلاش برای خنک کردن خود است. آب و هوای پاییزی باعث می شود تا قدرت شما افزایش پیدا کند و حتی ضربان قلب شما کاهش و تلاش شما افزایش پیدا کند. پاییز بهترین زمان آماده شدن برای دوچرخه سواری در زمستان است.

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر خود را بنویسید