کمک های اولیه دوچرخه سواران

کمک های اولیه برای دوچرخه سواران

کمک های اولیه دوچرخه سواران

دوچرخه سواری یک فعالیت سرگرم کننده و هیجان انگیز است، اما گاهی اوقات می تواند اتفاقات ناخوشایندی برای دوچرخه سواران پیش بیاید و موجب تصادف و یا برداشتن جراحات سطحی شود. در هر صورت یا باید جعبه‌ی کمک های اولیه به همراه داشته باشید یا منتظر باشید شخص دیگری به شما کمک کند.

اگر شرایط لازم برای حمل لوازم کمک های اولیه را ندارید توصیه ما این است که دوره های کمک های اولیه‌ای که در سطح اینترنت وجود دارد را مشاهده کنید تا شما را برای هرگونه حادثه‌‎ای آماده کند.

کیت کمک های اولیه یکی از مواردی است که بسیاری از دوچرخه سواران آن را جدی نمی گیرند و تنها تعداد کمی آن ها را با خود حمل می کنند، بنابراین تصمیم گرفتیم تا نحوه ی جمع کردن و حمل وسایل کمک های اولیه‌ای که ضروری هستند را بررسی کنیم.

بسته کمک های اولیه‌ی دوچرخه سواران

جعبه کمک های اولیه به این معنا نیست که شما باید مانند کیت کمک های اولیه‌ای که در خانه خود دارید انواع بطری، قرص و پانسمان را حمل کنید، بنابراین می توانید دماسنج و گوشی پزشکی را در خانه بگذارید. در صورت بروز حادثه، کمک های اولیه در اصل اولین چیزی است که در دسترس شماست.

از آنجا که همه‌ی ما توانایی انجام مراقبت های پزشکی را در زمان بروز حادثه نداریم، بهتر است تا از کیت کمک های اولیه استفاده کنیم.

 

کمک های اولیه دوچرخه
جعبه کمک های اولیه قابل نصب برروی دوچرخه

 

پیشنهاد می کنیم موارد زیر را به عنوان یک کیت کمک های اولیه برای دوچرخه سواری حمل کنید:

دستکش: برای محافظت از شما هنگام نیاز به کمک های اولیه یا هرکسی که خونریزی می کند.

سپر چهره: ممکن است مشکلی پیش بیاید که نیاز باشد به کسی برای احیا کمک کنید در این صورت نیاز به یک سپر چهره برای جلوگیری از ورود عفونت دارید.

بانداژ ساده: می تواند به عنوان بند یا پد برای جلوگیری از خونریزی استفاده شود.

کرپ بانداژ: برای ایجاد فشار بر زخم ها و کاهش تورم مورد استفاده قرار می گیرد.

پانسمان های غیرچسبنده: برای ساییدگی ها استفاده می شود.

باند-ایدز: برای زخم های کوچک کاربرد دارد.

گاز استریل: برای تمیز کردن زخم ها (فقط در یک جهت بکشید و یکبار برای تمیز کردن زخم از آن استفاده کنید.)

محلول سالین: برای کمک به تمیز کردن زخم ها

مداد و کاغذ یادداشت: برای نوشتن نکات هنگام تلفن یا رفتن به همراه مصدوم به بیمارستان.

شما می توانید این وسایل را در کیسه ضد آب یا یک کیف قفلی زیپ دار قرار دهید در این صورت مطمئن می شوید که در هر شرایط آب و هوایی مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

وسایل ضروری کمک های اولیه

لوازمی که بهتر است همراه خود داشته باشید:

ژل ضدباکتری: برای تمیز کردن بیشتر دستان خود، قبل از پوشیدن دستکش برای ارائه کمک های اولیه

نوار چسبنده: برای محکم کردن پانسمان یا محافظت از برش های کوچک استفاده می شود.

پتو : برای گرم نگه داشتن مخصوصا هنگام وارد شدن شوک بسیار الزامی و مهم است.

برای صدمات جدی تر مانند شکستگی استخوان یا ضربه به سر، توصیه می شود به هیچ چیز دست نزنید و با اورژانس تماس بگیرید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که در صورت به وجود آمدن هرگونه اتفاقی با شماره 115 تماس حاصل کنید، در صورت تماس با مرکز اورژانس از شما مکانی که اتفاق در آن رخ داده پرسیده می شود پس بهتر است اپلیکیشن های نقشه را روی گوشی خود داشته باشید تا همیشه از مکانی که در آن قرار دارید باخبر باشید.

همچنین می توانید قابلیت تماس اضطراری را در تلفن خود تنظیم کنید تا در صورت پیش آمدن وقایع اضطراری یک دسترسی سریع داشته باشید.

یکی از کاربران برای ما متنی ارسال کرد و گفت : (( بعد از اینکه دوره ی کمک های اولیه رو گذروندم متوجه شدم که حمل کیت های اولیه و نحوه استفاده ازشون چقدر مهمه. ما هیچوقت دوست نداریم که مشکلاتی مثل تصادف رخ بده اما متاسفانه این اتفاقات همیشه میفتن پس باید آمادگی لازم برای رسیدگی به خونریزی های کوچک و تصادفات رو داشته باشیم.))

 خرید دوچرخه های ارزان و اقتصادی در آیبایک 

اگرچه داشتن یک کیت کمک های اولیه عمل مهمی تلقی می شود اما آیا برای هر دوچرخه سواری ضروری است؟

نه، ولی اگر می خواهید برای هر چیزی آماده باشید بهتر است که همیشه همراه خود داشته باشید.

با این حال، همه چیز بستگی به مسیر شما و مدت زمان دوچرخه سواریتان دارد. اگر در حال دوچرخه سواری برای رفتن به سرکار یا اطراف شهر هستید ، دلیل کمی برای همراه داشتن یک کیت کامل وجود دارد. در صورت بروز هرگونه حادثه بدر صورت نیاز داشتن به کمک در یک منطقه پرجمعیت هستید و یا مسیر کوتاهی برای بازگشت به خانه پیش رو دارید.

برای دوچرخه سواران جاده‌ای، وزن اضافی همیشه نگران کننده است:، حتی اگر این کمبود جا محدود به جیبشان باشد.

ولی خب در هر صورت همیشه بهتر است آمادگی لازم را داشته باشیم، اما در واقعیت ما همیشه اینطور فکر نمی کنیم. به عنوان یک قاعده کلی، اگر با مسافت طولانی در مناطق روستایی یا در مسیرهای جدید که با آن ها آشنایی ندارید دوچرخه سواری می کنید، باید یک کیت کمک های اولیه تهیه کنید.
کیف تجهیزات پزشکی شما نباید وزن زیادی داشته باشد یا فضای زیادی را اشغال کند همچنین این مورد که چه مقدار وسایل کمک های اولیه باید در کیف شما قرار بگیرد به خود شما بستگی دارد.

اگرچه ممکن است یک دوچرخه سوار باتجربه، دارای اعتماد به نفس و با مهارت در دوچرخه سواری باشید، اما هیچ کس نمی تواند خطرات خارجی را که ممکن است باعث بروز حادثه برای شما شود را در نظر بگیرد.

چه در شهر باشید یا جاده و یا از کوه بالا بروید، ایمنی خودتان و دیگران باید برایتان بسیار مهم باشد. اگر یک کیت کمک های اولیه برای خود کنار بگذارید، می توانید هر کجا که حادثه ای برای خودتان و یا دیگران رخ داد بهترین عکس العمل را داشته باشید.

 

شاید خوشتان بیاید:

دوچرخه سواری در شب و نکاتی که نمی دانید

مزایای سه چرخه کودک چیست؟

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید