4 نکته برای اولین مسابقه دوچرخه سواری شما!

4 نکته برای اولین مسابقه دوچرخه سواری شما!

اگر در دوچرخه ‌سواری نسبتاً تازه کار هستید اما احساس می‌کنید که آماده هستید تا خود را به چالش بکشید، ممکن است به شرکت در اولین مسابقه خود فکر کنید .

آماده شدن برای یک مسابقه رقابتی حتی در سطح مبتدی می تواند به تلاش بسیار بیشتری هم از نظر جسمی و هم ذهنی، نیاز داشته باشد. حتی با شرکت در یک دسته مبتدی، گروه دوچرخه سواری مسابقه شما می تواند بین 35 تا 70 نفر باشد. شما گروه بزرگی از دوچرخه سواران را میبینید که همگی در حال مسابقه دادن با هم هستند، شانه به شانه هم! فقط همین بخش به تنهایی نیاز به تجربه زیادی برای پیروز شدن دارد.

تکمیل یک برنامه تمرینی مبتدی، تمرین روی دوچرخه یا دوچرخه سواری داخل سالن و یا استفاده از برنامه ‌های دوچرخه ‌سواری مزایای خود را دارد مانند افزایش قدرت و استقامت. اما همه این موارد ممکن است به تنهایی شما را برای اولین مسابقه آماده نکنند.

برای اطمینان از اینکه قبل از رسیدن به خط شروع آماده هستید، در اینجا چهار کاری وجود دارد که باید قبل از ثبت نام برای اولین مسابقه خود انجام دهید.

 

1. به اصول اولیه تسلط داشته باشید و حداقل در کمپ های دوچرخه سواری حضور داشته باشید

حضور در کمپ ها و گروه های دوچرخه سواری می تواند مزایای عمده ای داشته باشد ، به خصوص اگر یک دوچرخه سوار تازه کار هستید یا عادت به تنهایی تمرین کردن. گروه های دوچرخه سواری می ‌توانند به شما در تسلط بر تکنیک‌ های پیچیده‌تر کمک کنند، مانند سوار شدن در کنار سایر سوارکاران با سرعت ‌های بالاتر. اغلب، کمپ های دوچرخه ‌سواری برای کمک به دوچرخه‌ سواران طراحی می ‌شوند تا مهارت ‌های مختلفی مانند نحوه پیچیدن در پیچ ها، سواری با یک دست و تسلط بر کنترل چرخ‌ های جلو را در اختیار دوچرخه سواران قرار دهند. باشگاه های مهارت آموزی همچنین مهارت های خاص رشته و نحوه رسیدگی به موقعیت های مسابقه واقعی را پوشش می دهند .

می ‌توانید تقریباً برای هر رشته‌ای از جمله دوچرخه‌ سواری پیست، دوچرخه ‌سواری در کوهستان و مسابقات جاده‌ای، گروه، کمپ یا باشگاه های دوچرخه سواری پیدا کنید. یک جستجوی ساده در اینترنت می تواند به شما کمک کند تا باشگاه مهارتی مناسب را در منطقه خود پیدا کنید تا نیازهای شما را برآورده کند.

 

دوچرخه سواری گروهی - آیبایک

 

2. یک سواری گروهی را کامل کنید

اگر به یک باشگاه دوچرخه سواری نپیوسته اید یا یک سواری گروهی را تکمیل نکرده اید، احتمالاً بهتر است قبل از شرکت در اولین مسابقه خود این کار را انجام دهید. پیوستن به باشگاه دوچرخه سواری مزایای زیادی دارد. برای شروع، انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا تجربه و دانش بیشتری در مورد این ورزش کسب کنید. همچنین، می تواند با قرار دادن شما در مسیرها و سرعت های مختلف به شما کمک کند تا سواری متنوع تری داشته باشید.

دوچرخه سواری در یک باشگاه دوچرخه سواری یا پیوستن به یک سواری گروهی مانند سواری در یک مسابقه است، با این تفاوت که سرعت آن به اندازه این سرعت نیست و اغلب دوچرخه سواران کمتری دارد. این یک راه عالی برای فهمیدن این است که آیا برای نیازهای روحی و جسمی یک مسابقه آماده هستید یا خیر.

پیدا کردن باشگاه‌ های دوچرخه ‌سواری یا سواری ‌های گروهی سخت نیست و به راحتی می ‌توان به آن ها ملحق شد. برخی از باشگاه ها ممکن است یک دوره آزمایشی رایگان و به دنبال آن هزینه سالانه داشته باشند. می ‌توانید اطلاعات یک باشگاه را با یک جستجوی سریع در گوگل، در شبکه های اجتماعی یا حتی در یک فروشگاه دوچرخه پیدا کنید.

 

چگونه سرعت دوچرخه سواری خود را افزایش دهیم؟

 

3. رشته مورد علاقه خود را شناسایی کنید

قبل از اینکه وارد اولین مسابقه خود شوید، مهم است که جایگاه خود را پیدا کنید. درست مانند پیدا کردن یک باشگاه، شناسایی رشته یک مسابقه می تواند آسان باشد، اما هر مسابقه یکسان نیست. اگر در یک رویداد خیریه یا تفریحی دوچرخه سواری می کنید، ممکن است فکر کنید که آماده شرکت در یک مسابقه رقابتی هستید. اما، برای عجله کردن خیلی زود است!

دوچرخه سواری ‌های سرگرم‌ کننده برخی از ویژگی‌ های سنتی مسابقه را دارند، اما انجام دادن یکی از آن ها شما را برای اولین مسابقه آماده نمی ‌کند. دوچرخه سواری های سرگرم کننده ممکن است به شما این فرصت را بدهند که در یک شرایط با سرعت های بالاتر رکاب بزنید ، اما آن ها رویدادهای رقابتی نیستند. بیشتر مردم واقعاً به دنبال رسیدن از نقطه A به نقطه B  (شروع تا پایان) در هر نوع زمان واقعی نیستند. آن ها فقط این کار را بیشتر برای لذت انجام می دهند.

تمرینات، مسیرها و روتین های قبلی شما به خوبی نشان می دهد که چه مسافت ها و رشته(هایی) احتمالاً برای شما جذاب ترین خواهند بود. مسابقات مبتدی می تواند از 1 کیلومتر تا 15 کیلومتر متغیر باشد و به احتمال زیاد حدود 30 دقیقه یا کم تر طول می کشد تا کامل شوند. قبل از ثبت نام برای مسابقه، در نظر بگیرید که آیا مسافت را کامل کرده اید و آیا با محیطی که در گذشته سوار شده اید شباهت دارد یا نه.

 

دوچرخه سواری - آیبایک

4. خود را از نظر ذهنی آماده کنید

بسیاری از مراحل این لیست (مانند تکمیل یک سواری گروهی یا حضور در یک گروه یا باشگاه مهارت آموزی) به شما کمک می کند تا از نظر ذهنی برای اولین مسابقه خود آماده شوید. آمادگی ذهنی حتی در سطح مبتدی مهم است. شما باید ایده خروج از منطقه راحتی خود را بپذیرید. این به درد خواهد خورد. همه ما می دانیم که هر چیزی که در زندگی ارزشمند باشد، احتمالاً برای به دست آوردن آن کمی خون، عرق و اشک نیاز دارد و این همان چیزی است که در مورد یک تلاش ورزشی وجود دارد.

 

چگونه در 7 مرحله دوچرخه سوار بهتری باشیم؟

 

نتیجه گیری

مانند بسیاری از ورزش های دیگر، دوچرخه سواری نیز برای به چالش کشیدن شما از لحاظ جسمی و ذهنی طراحی شده است. شرکت در مسابقات هم یکی از همین چالش هاست اما فقط مطمئن شوید که کاملاً آماده هستید. تمرین با گروه ها، پیگیری پیشرفت خود و حتی کمک گرفتن از یک مربی ، همه راه های عالی برای آماده شدن در اولین مسابقه شما هستند.

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظرات (1)

ناشناس

دانلود
ذذدچ.

نظر خود را بنویسید