4 راه حل برای حمل وسایل بیشتر با دوچرخه!

4 راه حل برای حمل وسایل بیشتر با دوچرخه!

4 راه حل برای حمل وسایل بیشتر با دوچرخه!

افراد زیادی هستند که علاقه دارند وسایل بسیار زیادی را با دوچرخه خود حمل کنند، از انواع اثایه منزل و لوازم مختلف بگیرید تا بارهای حجیم مانند تخته چوب ها و آهن آلات! حمل این وسایل هم به یکسری لوازم و هم به قدرت زیادی نیاز دارد اما اگر بخواهیم صادقانه با شما حرف بزنیم باید بگوییم آنچنان هم که فکرش را می کنید کار سختی نیست!

شاید عجیب به نظر برسد اما مشکل اغلب افراد با حمل وسایل و چیزهای بزرگ نیست بلکه نمی دانند چگونه لوازم کوچک مانند یک فنجان یا لوازم کار، مقداری خوراکی یا میوه، یک پالتوی اضافی، کلید، کیف پول، کیک یا شاید تلفن همراه را با خود حمل کنند. در واقع همین وسایل کوچک هستند که باعث می شود تا دوچرخه سواران مبتدی اذیت شوند.

کوله پشتی ها یا کیشه های ورزشی ممکن است بعد از چند کیلومتر رکاب زدن عرق کنند و شما را اذیتت کنند. همچنین اگر قصد خرید یا فروش دوچرخه را داشته باشید می دانید که ممکن حتی کوچکترین لوازم حمل بار را هم نداشته باشند. وقتی نوبت به حمل وسایل ضروری می‌ رسد، ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید و همین چیزهای کوچک باعث بشوند که برنامه دوچرخه سواری شما نامنظم پیش برود. پس باید چگونه این وسایل را حمل کنید؟ ما در ادامه 4 روش برای حمل وسایلتان را آموزش می دهیم.

 

از سبد استفاده کنید

قرار دادن یک سبد در جلوی دوچرخه شما می تواند کمتر از 100 هزار تومان هزینه داشته باشد اما افق دید شما را به میزان قابل توجهی گسترش می دهد. اگر فرمان دوچرخه شما از نوع دراپ (فرمان دوچرخه های کورسی) است، احتمالا فضایی برای قرار دادن سبد وجود نخواهد داشت اما اگر فرمان دوچرخه‌تان کورسی نیست، احتمالا می توانید با خیال راحت یک سبد در قسمت جلو قرار دهید. یادتان باشد بهتر است برای استاندارد بودن نصب، به یک فروشگاه دوچرخه در محله‌تان یا تعمیرات دوچرخه بروید و از آن ها بخواهید سبد را برای شما نصب کنند. اطمینان حاصل کنید که سبدی به اندازه کافی بزرگ برای حمل یک یا دو کیسه مواد غذایی دارید. سپس، هنگامی که آن را دریافت کردید، کمی زمان بگذارید تا به فرمان جدیدتان که سبد نصب شده ای را با خود حمل می کند، عادت کنید.

نکته: یک تخته پلاستیکی را طوری برش دهید که در قسمت پایینی سبد قرار بگیرد تا تسمه ها بر روی چرخ جلوی شما آویزان نشوند.

نکته بعدی: چند بند یا یک توری بانجی را در بالای سبد خود قرار دهید تا هنگام عبور از چاله ها یا دست اندازها وسایل داخل سبدتان به بیرون پرت نشود.

 

سبد دوچرخه - آیبایک

 

یک ترک بند نصب کنید

ترک بند عقب احتمالا یکی از خوش دست ترین لوازم جانبی دوچرخه است که تا کنون اختراع شده است. قیمت آن ها از 50 هزار تومان شروع می شود و مدل هایی تا قیمت 800 هزار تومان هم وجود دارند(مدل های ارزان هم کار شما را راه میندازند). می توانید وسایلتان را مستقیماً به آن ببندید. می ‌توانید سبدهای فلزی تاشو بخرید که به آن وصل می ‌شوند و کیف، کوله پشتی یا کیف‌ های مواد غذایی خود را در آن قرار دهید.

اگر علاقه دارید که وسایل بیشتری را با اطمینان بیشتری با خود حمل کنید بهتر است از یک کیف ترک بند استفاده کنید که به صورت اختصاصی برای ترک بند طراحی شده است. این کیف ها انواع مختلفی دارند، از مدل های ضد آب تا کیف دستی های شیک با گیره های قفسه ای که داخل یک محفظه قرار دارند.

 

ترکبند و کیف دوچرخه - آیبایک

 

از کش موتوری یا کیف زیر زین استفاده کنید

استفاده از یک کش موتوری که در قسمت زیر زین نصب شده است، حتی اگر سبد و ترک بند هم داشته باشید، باز هم خیالتان را از بابت همه چیز راحت می کند. اگر می خواهد بیرون بروید و قصد حمل لوازم طویل و نازکی را دارید، کش موتوری می تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند تا آن را با خود حمل کنید. کافیست یک قسمت کش را زیر زین ببندید و بعد سر دیگر آن را از جلو لوله زین رد کند و در قسمت دیگر زین متصل کنید. البته یادتان باشد همیشه زمانی که وسیله‌ای در این قسمت قرار دادید، کش را کاملا بکشید تا کاملا سفت از وسایل شما محافظت کند. همچنین قبل از رکاب زدن هم کش ها را چک کنید تا آویزان نباشند.

 

کش موتوری دوچرخه - آیبایک

 

ایده پردازی کنید و خودتان دست به کار شوید

مهم ترین ابزاری که برای حمل بارهای خود نیاز دارید، ایده و خلاقیت است. مثلا یک دوچرخه سوار که برای خرید لوازم ضروری خانه و وسایل دیگر به بیرون رفته بود و نمی دانست که چگونه آن ها را به خانه بیاورد، از چرخ دستی خرید خود استفاده کرد و آن را در قسمت پشتی دوچرخه قرار دارد و بار خود را با خیال راحت تا خانه حمل کرد. یادتان باشد اگر کش همراه خود نداشتید می توانید از بند کفشتان استفاده کنید!

 

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید