4 ترفند برای جلوگیری و پاک کردن لکه های چربی از روی لباس

4 ترفند برای جلوگیری و پاک کردن لکه های چربی از روی لباس- آیبایک

4 ترفند برای جلوگیری و پاک کردن لکه های چربی از روی لباس

اگر به صورت مداوم دوچرخه سواری می کنید، قطعا با مشکل به جا ماندن رد چربی و روغن بر روی لباس هایتان مواجه شده‌اید. لکه های چربی سیاه که مخصوصا بر روی لباس های روشن بیشتر دیده می شوند، مانند یک ویروس پخش می شوند و همه جا را کثیف می کنند. اما اگر این اتفاق برایتان افتاد لازم نیست که وحشت کنید یا نگران شوید چرا که اگر به درستی آن ها را بشویید مانند روز اولشان می شود.

ما در این مطلب برایتان توضیح می دهیم که چگونه می توانید لکه های چربی و ردی که از روغن بر روی لباس هایتان می ماند را پاک کنید. در این مطلب ترفندهایی را یاد می گیرد که شرکت های بزرگ سازنده روان کننده ها و روغن های دوچرخه برای تمیز کردن لباس های کارمندانشان به کار می گیرند. این ترفندها حاصل سال ها فعالیت دوچرخه سواران حرفه ای و دوچرخه دوستان است که به شما کمک بسیار زیادی می کند.

 

1. آن را در ماشین لباسشویی نیندازید

بزرگ ترین اشتباهی که می ‌توانید برای لباس‌ های آغشته به چربی انجام دهید این است که فوراً آن را با بقیه لباس‌ های خود در لباسشویی بیندازید. ماشین های لباسشویی به جای شستن لکه، باعث می شوند تا آب داغ به درون لکه روغن نفوذ کند و پاک کردن آن غیر ممکن شود. اگر می خواهید که لباستان را داخل ماشین لباسشویی بیندازید بهتر است از قبل اثر لکه را تضعیف کنید تا احتمال پاک شدن آن بالاتر برود.

 

رد چربی روغن بر روی لباس دوچرخه سواری - آیبایک

 

2. چگونه اثر روغن یا چربی را تضعیف کنیم؟ (نحوه چربی زدایی)

مراحل زیر را به صورت پله پله انجام دهید تا شاهد چربی زدایی لکه ها باشید.

– روی لکه روغن کمی چربی زدا بمالید. اجازه دهید برای چند دقیقه فرو برود و جذب لکه شود.

– با یک برس پرز لکه را مالش دهید.

– با آب سرد آن را بشویید.

– این کار را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید.

در صورتی که چربی زدا در دسترس نیست و لکه روغن هنوز تازه است، از صابون ظرف ‌شویی استفاده کنید. اگر بتواند غذای چرب را از بین ببرد و پاک کند، می‌تواند چربی های پارچه را هم از بین ببرد. اگر در حال مسافرت هستید و به هر دوی این پاک کننده ها دسترسی ندارید، یک دستمال مرطوب دم دستتان داشته باشید تا قبل از شستن لباس ‌ها، بتوانید کمی از قدرت لکه ها را از بین ببرید.

لکه هایی که بر روی پارچه ها یا لباس های نازک تر قرار دارند ممکن است با این روش از بین نروند. بسته به نوع لباس یا متریال به کار رفته در لباستان، روش پاکسازی آن فرق می کند و می توانید با روش ملایم تری آن را از بین ببرید.

 

راهنمای گام به گام تمیز کردن دوچرخه

 

3. زنجیر و دوچرخه تان را تمیز نگهدارید

همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. اکثر لکه های چربی که بروی لباستان می مانند و به سختی پاک می شوند، به خاطر زنجیر کثیف دوچرخه تان است. زمانی که زنجیر دوچرخه شما تمیز باشد، احتمالا پا کردن رد و جای روغن آن از روی لباس بسیار بالاست و به راحتی پاک می شود اما اگر زنجیرتان از گودال های گلی و کثیف عبور کرده باشد، تقریبا غیرممکن است بتوانید جای آن را از روی لباستان پاک کنید. برای جلوگیری از تجمع روغن و کثیفی، زنجیر و دوچرخه خود را به طور مرتب بشویید. ممکن است این کار زحمت زیادی داشته باشد اما تمیز نگه داشتن دوچرخه در نهایت دردسر کمتری نسبت به پاک کردن چربی از روی لباس شما دارد.

 

شستن و تمیز کردن چربی از روی لباس - آیبایک

 

4. از کیت دوچرخه سواری مشکی استفاده کنید

اگر دائما لباس های خود را کثیف می کنید یا بر روی لباس های خود همیشه رد چربی و روغن را مشاهده می کنید، بهتر است از پوشاکی استفاده کنید که رنگ مشکی دارند. قطعا مشاهده کرده اید که مکانیک ها از لباس های تیره یا مشکی استفاده می کنند. پوشیدن لباس های مشکی باعث می شود که کسی نتواند لکه های روغن و چربی را ببیند. اگر فکر می کنید که قرار است هنگام دوچرخه سواری لباستان کثیف شود یا جای لکه های روغن و چربی بماند، بهتر است که پیراهن یا تیشرت سفید خود را نپوشید و به جای آن از یک لباس تیره یا مشکی استفاده کنید. قطعا هم کارتان آسان تر می شود و هم لباسشویی شما هم کمی استراحت می کند.

 

نحوه صحیح روغن کاری زنجیر و قسمت های مهم دوچرخه

 

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید