10 توصیه برای دوچرخه سواری در سال 2022

نکاتی برای دوچرخه سواری در سال 2022

10 توصیه برای دوچرخه سواری در سال 2022

سال 2021 سال آسانی نبود و به نظر می رسد سال 2022 می تواند مشابه همین سالی که گذشت باشد، حداقل در ابتدای خود. اما یک سال جدید همیشه پتانسیل جدیدی را به همراه دارد، هرچند شرایط سخت باشد اما دوچرخه سواری در سال 2022 نباید برایتان سخت به نظر برسد.

بنابراین در اینجا 10 پیشنهاد برایتان داریم که ورود به سال جدید میلادی را بهتر آغاز کنید و دوچرخه و مهارت دوچرخه سواری خود را بهبود ببخشید.

 

1. بیش‌تر از همیشه دوچرخه سواری کنید!

با تشکر از کامپیوترهای دوچرخه، می‌توانید هر سال مسافتی را که سوار می‌شوید ببینید و یا اپلیکیشن هایی که برای دوچرخه سواران طراحی شده‌اند تا مسافت طی کرده‌ی خود را ببینند.

بنابراین نگاهی به مسافتی که سال گذشته رکاب زده‌اید بیندازید و ببینید آیا می‌توانید رکورد خود را در سال جدید بزنید. شما می توانید اهداف سالانه خود را  تعیین کنید، بنابراین اگر در سال 2020 توانسته‌اید 2500 کیلومتر را رکاب بزنید، باید در سال 2022 به دنبال 3000 کیلومتر باشید.

با توجه به اینکه ممکن است بسیاری از شما در چالش های دوچرخه سواری شرکت کنید ، هدف گذاری برای هزار کیلومتر در سال آینده یک هدف عالی برای ایجاد تناسب اندام شما خواهد بود.

 

کامپیوتر دوچرخه

 

2. به یک گروه دوچرخه سواری بپیوندید

اگر می خواهید در دنیای دوچرخه سواری دوستانی پیدا کنید، پیوستن به یک باشگاه مکانی عالی برای شروع است. کلوپ ها و گروه های دوچرخه سواری پر است از افراد بسیار خوش برخورد و منظم در ورزش دوچرخه سواری و یک پیشنهاد عالیست برای افرادی که به تازگی وارد عرصه دوچرخه سواری شده‌اند.

 

3. خارج از کشور رکاب بزنید

با اینکه خروج از کشور ما دارای یکسری قواعد مختص خود است و نمی دانیم در سال 2022 برای ما چه اتفاقاتی رقم خواهد برد اما به یاد داشته باشید که می توان در هر فرصتی برای خود چالش ایجاد کرد حتی اگر سال به سال سخت تر شود.

سواری در خارج از کشور بسیار سرگرم کننده است و می تواند یک تجربه متفاوت و بسیار لذت بخش باشد. از کوه های بلند آلپ گرفته تا سنگفرش های خشن شمال فرانسه.

جزایر مایورکا و لانزاروته دو مورد هیجان انگیز و مورد علاقه افرادی است که در اوایل سال میلادی و زمستان به دنبال آفتاب و جاده های صاف هستند. مایورکا دارای برخی از متنوع ترین مناظر بکر و دست نیافتنی است و همچنین این شانس وجود دارد که با چند تیم WorldTour در تمرینات فصل جدید برخورد کنید.

 

با انجام این 10 نکته از دوچرخه سواری در زمستان نترسید!

 

4. به جای رانندگی تا محل کار دوچرخه سواری کنید

بهترین راه برای تناسب اندام با سبک زندگی مدرن، رفت و آمد با دوچرخه یا پیاده روی است. اکثر مردم پیاده روی را ترجیح نمی دهند، اما گذر از این مسافت با دوچرخه سواری برای بسیاری از ما مهم است.

این موضوع یک راه عالی برای تناسب اندام است، به علاوه هوای تازه اندورفین را آزاد می کند و شما را شادتر می کند و همچنین بهره وری را بهبود می بخشد، که برای شما عالیست. البته اگر در تهران زندگی می کنید فکر نکنید که چون هوا آلوده است نمی توان دوچرخه سواری کرد، شتاب دوچرخه شهری باعث می شود هوای آلوده راهی برای ورود به شش های شما نداشته باشد.

 

5. یک لیست صعود تهیه کنید

این موضوع می تواند برای خارج کشور یا داخل کشور باشد و هیچ تفاوتی ندارد. کافیست شما لیستی از مکان های کوهستانی و یا پرفراز و نشیبی که قصد صعود به آن ها را دارید بنویسید و لیست کنید، البته اگر یک دوچرخه سواری کوهستانی هستید.

پس فراموش نکنید قبل از انجام هرکاری حتما یک لیست برای آن کار تهیه کنید و سپس آن را انجام دهید. مکان های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که شما می توانید آن ها را در لیست خود قرار دهید و برای صعود به آن ها آماده باشید. سعی کنید اگر در سال 2021 تعداد مکان هایی را که توانستید فتح کنید در سال 2022 بر تعداد آن ها بیفزایید.

 

دوچرخه سواری کوهستان و صعود

 

6. در رویدادهای دوچرخه سواری شرکت کنید

سعی کنید در رویدادهایی که در ایران برای دوچرخه سواران برگذار می شود شرکت کنید. فرقی ندارد که این رویدادها آموزشی باشند یا یک مسابقه، شما باید در تعدادی از آن ها شرکت کنید و تجربه کسب کنید. علاوه بر کسب تجربه از این طریق می توانید اعتماد به نفس خود را هم افزایش دهید و در دوچرخه سواری به یک فرد حرفه‌ای تبدیل و چند قدم به اهداف خود نزدیک شوید.

 

7. روی رژیم غذایی و تغذیه خود کار کنید

اگر تمرینات خود را به صورت منظم انجام می دهید، بخش بعدی این است که به تغذیه خود نظم دهید. اگر قبل از آن یک تکه کیک اضافی میل می کردید یا یک پرس برنج بیشتر را در برنامه خود داشتید الان وقت آن رسیده که این موارد را کنترل کنید.

نوشیدنی خود را از نوشابه به آبمیوه های طبیعی تغییر دهید، نه تنها برای شما بهتر است، بلکه انرژی بسیار بیشتری نیز به شما می دهد و در مقایسه با قند مصنوعی در طول روز می تواند سوخت بهتر و بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

به جای تنقلات شیرین یا چرب، یک نوشیدنی ریکاوری مانند شیر با پروتئین بالا میل کنید تا بتوانید به ترمیم ماهیچه ها و رفع هر گونه درد کمک کنید تا برای سواری بعدی سرحال باشید.

 

8. مسابقه بدهید

مسابقه برای برخی از دوچرخه سواران گام بزرگی است و قوانین و روش‌های کمی برای سواری وجود دارد که باید آن ها را یاد بگیرید، اما وقتی در رده‌های مسابقه دوچرخه ‌سواری پیش می‌روید، از آن لذت خواهید برد.

شما از رده Cat 4 شروع می‌کنید و از نردبان بالا می‌روید و چه کسی می‌داند، شاید به یک سطح نخبه در این رشته رسیدید و امکان پیوستن به رده‌های حرفه‌ای را پیدا کردید.

اما حتی اگر فکر می کنید که از آن مرحله در زندگی خود گذشته اید، هیچوقت برای شروع دوچرخه سواری آن هم به صورت حرفه‌ای دیر نیست مخصوصا دوچرخه سواری در سال 2022.

 

شرکت در مسابقات دوچرخه سواری

 

9. رشته های مختلف دوچرخه سواری را امتحان کنید

دوچرخه ‌سواری جاده‌ای فوق العاده سرگرم‌ کننده و شگفت‌انگیز است. می‌توانید ساعت‌ها در هر شرایط آب و هوایی، کیلومتر به کیلومتر را دوچرخه‌ سواری کنید، اما آیا به وارد شدن به جنبه‌های دیگر این ورزش شگفت‌انگیز فکر کرده‌اید.

خوب گزینه های زیادی وجود دارد. دوچرخه ‌سواری گرول (Gravel) احتمالاً اصلی‌ ترین گزینه برای دوچرخه ‌سواران جاده است، مانند سیکلوکراس، اما با شدت کمتر و مسافت‌های طولانی ‌تر. یک رشته جدید ایده‌آل برای انتخاب و شروع ماجراجویی است.

برای سیکلوکراس نمی توان تخفیفی قائل شد، اگرچه ممکن است مسابقه در یک میدان آن هم در زمستان بسیار تلخ به نظر برسد، اما بسیار سرگرم کننده است. همراه با آن، دوچرخه سواری سرعت، کراس کانتری، دوچرخه‌ سواری کوهستانی (البته یادتان نرود دوچرخه کوهستان مخصوص به خودش را می خواهد) ، دانهیل و موارد دیگر همگی در دسترس هر دوچرخه‌ سواری هستند و برای دوچرخه سواری در سال 2022 گزینه های بسیار خوبی به شمار می روند.

 

لوازم دوچرخه کوهستان + هر آنچه که نیاز دارید

 

10. دوچرخه خود را ارتقا دهید

همیشه نیازی نیست که به خرید دوچرخه جدید فکر کنید مخصوصا با این وضعیتی که در کشور ما وجود دارد. در عوض می‌توانید قاب دوچرخه را ارتقا دهید. لاستیک‌های جدید، چرخ‌های سبک و دنده‌های جدید همگی می‌توانند سرعت دوچرخه‌تان را افزایش دهند و به بهبود دوچرخه سواری شما در سال 2022 کمک کنند.

ممکن است به نظر نرسد که این تصمیمی برای سال نو باشد، اما می تواند یک پروژه سالانه بر روی دوچرخه شما باشد، زیرا هر جزء را می توان بدون از دست دادن دوچرخه مورد علاقه خود تغییر داد که البته بستگی به مدل و نوع دوچرخه شما دارد مانند دوچرخه الکس و دوچرخه جاینت که قابلیت آسان باز شدن و تغییر اجزا را دارند.

 

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر خود را بنویسید