ویلیر به شیمانو ادای احترام می کند

دوچرخه SLR Unico Filante

ویلیر به شیمانو ادای احترام می کند

مدل SLR Unico Filante که توسط طراح معروف ژاپنی jun inoue طراحی شده است صد سالگی شیمانو را جشن می گیرد.

Wilier صدمین سالگرد تاثیرگذارترین شرکت دوچرخه سواری ژاپن یعنی شیمانو را با رونمایی از دو مدل Dura-Ace و Ultegra جشن می گیرد.

از آغاز اعجاب انگیز شرکت شیمانو در سال 1921 ویلیر تمامی موارد مورد استفاده دوچرخه های خود را از این برند شگفت انگیز تهیه کرده است.

از آن جا که صد سالگی ها بسیار نادر و شایسته تجلیل هستند ویلیر تصمیم گرفت این کار را با تولید سری جدید و محدود Filante SLR که از سومین سری دوچرخه های سفارشی یونیکو است انجام دهد.

دوچرخه های یونیکو دارای جدیدترین مجموعه شیمانو یعنی Dura-Ace Di2 9270 هستند که حاصل طراحی چشمگیر هنرمند معاصر ژاپنی یعنی jun inoue است.

دوچرخه SLR Unico Filante

طراحی اصیل ژاپنی

انتخاب یک طراح از جامعه متنوع و فوق العاده خلاق ژاپنی کار ساده ای نیست اما ویلیر کار طراحی را به دست جون اینو سپرد.

اینو که به دلیل آثار معاصر قدرتمندش مشهور است از ترکیب فرهنگ سنتی ژاپن و کالیگرافی شودو با مسائل امروزی توکیو و اوساکا استفاده می کند.

اینو با استفاده از کالیگرافی ژاپنی توانسته است قاب آیرودینامیک Filante SLR را تحت طراحی شودو خلق کند. همچنین طراحی خیره کننده و مفهومی فرمان و دوشاخ ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد اما در کمال حیرت می بینیم که بسیار موفقیت آمیز عمل کرده است.

 

دوچرخه SLR Unico Filante

 

در سراسر قاب و بدنه شاهد یک طیف رنگی از رنگ های خاکستری، سیاه و قرمز هستیم که ظاهری پویا و اصیل ژاپنی به این مدل می بخشد.

دوچرخه Wilier SLR Unico Filante دارای ظاهر و هویت بصری فوق العاده است که باعث می شود حتی در هنگامی که آن را در گوشه ای پارک کرده ایم نیز به چشم بیاید. این طرح به طرز فوق العاده ای پرانرژی و در عین حال کلاسیک به نظر می رسد.

اگر از طرفداران طراحی ژاپنی، طراحی دوچرخه جاده ای با الیاف کربن و قطعات شیمانو هستید این دوچرخه برای شما یک دوچرخه رویایی محسوب می شود.

 

دوچرخه SLR Unico Filante

 

اما این مدل فقط به تعداد محدودی ساخته شده است و قطعا تعداد کمی از افراد شانس خرید این مدل را پیدا می کنند چرا که به مناسب جشن صد سالگی شیمانو، ویلیر این طراحی شگفت انگیز از اینو را تنها به فروش صد دستگاه محدود کرده است.

همچنین در طراحی چرخ این مدل از بهترین و جدید ترین مدل Vision’s Trimax استفاده شده که کاربری آن را فوق العاده خاص می کند.

ویلیر تصمیم گرفته مدل Filante SLR فوق العاده خود را در حالی که مجهز به چرخ های Vision’s Trimax است را به قیمت 12,200 یورو و مدلی که مجهز به SLR42 است را به قیمت 13,100 یورو روانه بازار کند.

 

منبع : cyclingnews 

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (1)

ریما

واقعا سری یونیکو رو خوب ساختن از خیلی از برندای دیگه دارن بهتر کار میکنن

نظر خود را بنویسید