دوچرخه و دلایل استفاده بجای وسایل موتوری

دوچرخه سواری

دوچرخه و دلایل استفاده بجای وسایل موتوری

ما همیشه سبز و سازگار با محیط­ زیست بودن را با استفاده از دوچرخه در حمل و نقل عمومی لمس و درک کرده­ ایم. ما باید نگاهمان را به سمت راه­های درستی معطوف کنیم که منجر به آغاز استفاده از دوچرخه و استفاده از آن در حمل و نقل عمومی شود.

پایین آمدن هزینه ها

دوچرخه امکان تحرک را برای کسانی فراهم می­کند که ممکن است واجد شرایط لازم برای رانندگی و پرداخت هزینه­ های آن نباشند. هر کسی ممکن است نتواند یا نخواهد گواهی­نامه رانندگی بگیرد، و هزینه خرید، بیمه و نگهداری یک ماشین برای بسیاری از مردم سنگین است. تقریباً هر کسی می­تواند هزینه لازم برای خرید یک نوع از انواع دوچرخه موجود در بازار را پرداخت کند.

دوچرخه در شهر

سریع و کارآمد

دوچرخه­ سواری ممکن است سریع­تر و کارآمدتر از گرفتن یک ماشین باشد. در مناطق شهری دوچرخه­ ها اغلب سریع­تر از ماشین­ها هستند، به ­ویژه هنگامی که طراحان شهری خطوط مناسب دوچرخه را بصورت جداگانه در نظر گرفته­ اند. این امر چیز بیشتری از رضایت دوچرخه­ سوار نیست که با خط طولانی ترافیک قفل روبرو نمی­ شود.

 

استفاده از دوچرخه

تأمین هزینه

تأمین هزینه یک دوچرخه جدید از یک ماشین جدید آسان­تر است. این روزها پیدا کردن وام­ برای خرید اتومبیل سخت است – حتی اگر شما اعتبار خوبی داشته باشید. اما شما به جای پرداخت قیمت یک ماشین، می­توانید یک دوچرخه خوب بخرید که دوامش از بسیاری از ماشین­ها بیشتر است. فقط مبلغی را برای دنده باران، چراغ­ها و سایر لوازم در نظر بگیرید، آن­وقت در هر زمان و در هر آب و هوایی می­توانید رفت و آمد کنید.

مالیات

دوچرخه­ ها پول مالیات­ دهنده­ ها را ازطریق کاهش سایش جاده­ ها ذخیره می­ کنند. هر دوچرخه از طریق کاهش فرسایش آسفالت و ایجاد چاله­ های متداول بر روی سطح جاده­ های شهری، مقادیری پول را ذخیره می­ کند.

دوچرخه سواری

آلودگی

دوچرخه وقتی کار می­ کند، آلودگی خاصی ایجاد نمی­ کند. دوچرخه­ ها گازهای سمی را وارد هوا یا اتمسفر نمی­ کنند. هم­چنین آن­ها می­ توانند روغن، سوخت و سایر مایع­ های هیدرولیکی که توسط اتومبیل در سطح خیابان چکه می­ کند را حذف کنند – و این به این معنا است که سم کمتری به سمت آبراهه­ های محلی روان می­ شود.

دوستدار محیط زیست

در مقایسه با یک ماشین، تولید دوچرخه ردپای محیط­ زیستی کمتری به جای می­گذارد. تمامی کالاهای تولید شده تأثیرات محیط­ زیستی دارند، اما تولید دوچرخه مصرف مواد، انرژی و هزینه­ های حمل و نقل کمتری نسبت به تولید ماشین دارد.

کاهش وزن و سلامتی

استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل می­تواند به شما در کاهش وزن و بهبود سلامت عمومی کمک کند. فواید ورزش­های هوازی منظم برای سلامتی به خوبی شناخته شده است. بسته به سبک دوچرخه­ سواری شما و وضعیت جاده­ های محلی، از طریق دوچرخه­ سواری تند و با سرعت، به آسانی می­توانید در یک ساعت ۶۰۰ کالری بسوزانید.

اشغال فضای نگهداری

شما می­توانید یک جفت دوچرخه در جای پارک یک ماشین بگذارید. محوطه­ های پارکینگ به ویژه در مناطق شهری، اثرات مالی و محیط­ زیستی زیادی دارند. هر چه شما بتوانید از دوچرخه­ های بیشتری در جاده استفاده کنید، به فضای پارک کمتری برای ساختن نیاز دارید.

بازدهی در کار

مطالعات نشان می­دهند دوچرخه­ سواران سالم­تر و سازنده­ تر هستند و به مرخصی کمتری در سر کار احتیاج دارند. این دلیل می­تواند عاملی باشد که بیشتر کارفرمایان مشتاق شوند دوچرخه­ سواران را استخدام کنند. کارمندان سالم، بهترین کارمندان هستند.

به عنوان وسیله نقلیه دوم

دوچرخه یک جایگزین مؤثر به جای خرید ماشین دوم است. شاید شما در موقعیتی قرار ندارید که از دوچرخه به عنوان نخستین وسیله حمل و نقل عمومی خود استفاده کنید. اما دوچرخه­ ها برای وسیله نقلیه دوم بسیار مناسب هستند. شما می­توانید با استفاده از دوچرخه در رفت و آمد روزهای کاری و برنامه­ های آخر هفته خانوادگی بصورت عینی هزاران ریال پول در عرض یک سال ذخیره کنید وگرنه مجبور هستید از دو ماشین نگهداری کنید.

 

برای مطالعه بیشتر:

دوچرخه های مخصوص تردد در شهر

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر خود را بنویسید