تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه چیست؟

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه چیست؟

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه چیست؟

اگر تا به حال لباس های طراحی شده برای جنس مخالف را امتحان کرده باشید، می دانید که بدن ما واقعا چقدر متفاوت است. شاید شما به عنوان یک زن شلوار جین مردانه را امتحان کرده باشید و به نظر می رسید که به طور جادویی از قسمت ران به پایین آن چقدر افتاده و شل است یا شاید شما به عنوان یک مرد پیراهن زنانه را امتحان کرده باشید و احساس کردید که شانه های شما با خلاء مهر و موم شده اند. حال تفاوت بین دوچرخه زنانه و مردانه چیست؟

 

تفاوت بین دوچرخه زنانه و مردانه

گرچه معمولاً می‌توانید با یک نگاه متوجه شوید که فروشندگان یک مدل دوچرخه را هم برای یک دختر یا پسر معرفی می کنند اما تفاوت‌های قاب‌ها تا حد زیادی جنبه زیبایی دارند. وجه تمایز اصلی دوچرخه پسرانه یا مردانه میله فلزی است که فرمان را به زین متصل می کند در حالی که دوچرخه دخترانه یا زنانه به طور سنتی فاقد آن هستند. با این حال، به طور گسترده، تولیدکنندگان دوچرخه، دوچرخه ‌هایی را ارائه می‌کنند که متناسب با نیازهای خاص بدن مردانه، زنانه، دخترانه یا پسرانه است.

دوچرخه مردانه و زنانهقاب دوچرخه

سبک قاب دوچرخه های دخترانه یا زنانه به سال های اولیه طراحی دوچرخه برمی گردد، زمانی که بانوان دامن های بلند و لباس هایی را که زنان در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی می پوشیدند، استفاده می کردند. تا به امروز، دوچرخه‌هایی که حتی برای پسران بسیار کوچک هم به بازار عرضه می‌شوند، عموماً دارای میله فلزی هستند، در حالی که دوچرخه‌هایی که برای دختران و زنان طراحی می شوند، چنین نیستند. نوار بالایی روی دوچرخه پسرانه باعث ثبات قاب دوچرخه می شود. با اینکه که قاب های پله ای قوی نیستند اما مزیت نصب و جداسازی آسان را دارند.

 

اندازه

به گفته‌ی سازندگان بزرگ دوچرخه، اکثر دوچرخه ها اکنون نیازهای دوچرخه‌ سواران زن را برآورده می‌کنند و به زنان اجازه می‌دهند پاهای نسبتا بلندتر و نیم تنه کوتاه‌تری داشته باشند و در عین حال به راحتی رکاب بزنند. تولیدکنندگان ممکن است عرض بین دسته دوچرخه زنانه را کوتاه کنند، زیرا شانه های یک زن به اندازه شانه های مردانه نیست. برخی از دوچرخه های زنانه دارای دستگیره ها، اهرم ترمز و لاستیک کمی کوچکتر هستند.

 

تفاوت دوچرخه دخترانه و پسرانه

 

طرح زین

تفاوت زین یا صندلی در دوچرخه مردانه و زنانه ممکن است بسته به جنسیتی که دوچرخه برای آن طراحی شده است متفاوت باشد. زین‌های مردان معمولا بلندتر و باریک‌تر هستند، در حالی که زین‌های زنان برای حمایت از لگن زنانه کوتاه‌تر و پهن‌تر هستند.

 

تفاوت های بازاریابی

تفاوت های اندازه ممکن است دوچرخه خاصی را برای بدن مردانه یا زنانه راحت تر کند، اما در غیر این صورت، دوچرخه های مردانه و زنانه مدرن به طور قابل توجهی شبیه به هم هستند. با این حال، تبلیغ کنندگان تمایل دارند پسران یا دختران را به طور خاص در بازاریابی دوچرخه های کودکان هدف قرار دهند. در حالی که دوچرخه‌های دخترانه دارای رنگ‌های پاستلی هستند و اغلب دارای جزئیات «زنانه» مانند سبدها و استریمرهای دسته هستند، دوچرخه‌های پسرانه اغلب دارای رنگ‌های تیره و ویژگی‌های «مردانه» اکشن یا سرعت محور هستند. دوچرخه های پسران نوجوان یا جوان از سبک دوچرخه های BMX تقلید می کنند. مانند اسباب‌بازی‌های دیگر (به عنوان مثال ماشین شارژی یا موتور شارژی)، دوچرخه‌ها اغلب مضامین کارتونی یا فیلم‌های محبوب را برای کودکان منعکس می‌کنند، که معمولاً به طور خاص برای دختران یا پسران طراحی شده اند. همچنین دوچرخه های زنانه دارای رنگ های ملایم تر و دوچرخه های مردانه دارای رنگ های سنگین تری هستند.

تفاوت دوچرخه مردانه و زنانه

سخن پایانی

در نگاه اول، ممکن است اصلاً متفاوت به نظر نرسند. دوچرخه های زنانه،دخترانه همیشه صورتی تند با دسته های فرفری نیستند و دوچرخه های مردانه همیشه تیره و مردانه نیستند. با این حال، با بررسی دقیق تر، می توانید تفاوت های جزئی را مشاهده کنید که آن ها را کاملاً برای جنسیت خاص خود مانند زنانه و مردانه متناسب می کند.

دوچرخه های زنانه، دخترانه با دوچرخه های مردانه، پسرانه تفاوت زیادی ندارند و معمولا بیشتر به اندازه و رنگ های آن ها بر می گردد اما مهم ترین ویژگی که باید هنگام خرید دوچرخه برای هر دو جنس در نظر بگیرید این موضوع است که دوچرخه های دخترانه،زنانه میله‌ای که فرمان را به زین متصل می کند ندارند یا به صورت خمیده قرار دارند چرا که بانوان بتوانند راحت تر سوار یا پیاده شوند به غیر از این مورد تقریبا تفاوت اندکی در ظاهر یا کارایی هر یک وجود دارد.

امیدواریم توانسته باشیم به خوبی ابهامات شما را برطرف کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

به این مطلب از آیبایک امتیاز بدهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر خود را بنویسید